Čištění indukční varné desky usnadní pěna na holení

Tradiční sporáky na vaření pomalu nahrazují indukční varné desky. Jsou úspornější a pohodlněji se ovládají. Proto si získávají stále více příznivců, ale je nutné dodat, že otázka jejich čištění stále není jednoduchou záležitostí. Jak indukční varnou desku vyčistit, aby zůstala lesklá a abychom ji nepoškrábali nebo jinak nepoškodili?

Pěna místo chemických přípravků

Připálené a zaschlé nečistoty na indukční varné desce se nedají jen tak snadno vyčistit a mohou pokazit celkový dojem z kuchyně. Než ale sáhnete po chemických a silných prostředcích, které si se znečištěním většinou poradí, vyzkoušejte mnohem jednodušší a podomácku vyrobené přípravky, které varné desce vrátí lesk a čistotu.

Doporučený článek:  Během dovolené udrží pokojové rostliny zavlažené tři jednoduché metody

K důkladnému čištění varné desky nepotřebujete celý arzenál chemikálií. Někdy si produkty, které máme po ruce, se znečištěním poradí mnohem lépe, a to i v případě velmi odolných skvrn. To je případ pěny na holení, která může být opravdu nápomocná při většině domácích prací, včetně čištění indukční varné desky. Jak ji použít?

Zdroj obrázku: Freepik

Postup je jednoduchý

Na indukční varnou desku naneste dostatečné množství pěny na holení. Poté po ní produkt rozetřete a desku zakryjte potravinářskou fólií. Jemně stlačte a nechte asi deset až patnáct minut působit. Po uplynutí této doby sundejte fólii a zbytky přípravku setřete hadříkem nebo papírovými utěrkami. Nakonec použijte vlhký hadřík a důkladně rozleštěte. Pěna na holení rozpustí nečistoty i připáleniny a potravinářská fólie zabrání vysychání produktu. Varná deska bude zářit jako nová.

Doporučený článek:  Tipy pro klidný a kvalitní spánek během horkých dní

Čištění varné desky neodkládejte, minimálně otřít vlhkým hadříkem byste ji měli po každém použití. Tak předejdete těžko odstranitelným skvrnám. K čištění nikdy nepoužívejte drátěnky, nože, ostré předměty, drsnou houbičku na nádobí ani tekutý písek, jinak dojde k poškrábání. Rýhy nemusí být okem viditelné, ale přesto se v nich budou usazovat nečistoty.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/property/1512240/Cleaning-hacks-shaving-foam-hob-evg