Koupel z jedlé sody a octa působí blahodárně na pokožku nohou

Namáčení nohou má velmi pozitivní účinek na jejich zdraví i vzhled. Chcete-li si užít přírodní léčby popraskané kůže na chodidlech, měli byste tuto metodu vyzkoušet. Je to velmi jednoduché, levné a účinné. Namočit nohy do vody s octem a jedlou sodou je úžasným způsobem, jak můžete podpořit jejich zdraví a zbavit se mnoha kožních problémů. Jak si doma koupel připravit?

Voda s octem na pot, zápach, kuří oka a popraskané paty

Jednou z možností, jak můžete koupel využít, je na pot a zápach nohou. Lidé, kteří se hodně potí, by si měli denně po dobu jednoho týdne chodidla namáčet do směsi ze 1/4 šálku jablečného octa a 2 polévkových lžic jedlé sody. Přidat můžete také svůj oblíbený esenciální olej, například levandulový, růžový, čajový nebo pomerančový. Užijete si díky němu příjemnou relaxaci.

Doporučený článek:  Osvědčené triky pro čistý domov, které se obejdou bez chemie

V případě, že se chcete zbavit kuřího oka, mozolů nebo zahojit popraskané paty, můžete užít koupele nohou. Smíchejte teplou vodu s octem v poměru 1 : 2 (litr octa na dva litry vody) a nohy namáčejte po dobu 15 minut. Poté proveďte peeling chodidel a odstraňte odumřelou kůži. Nohy důkladně promasírujte směsí olivového oleje se solí. Opakujte jednou týdně a uvidíte úžasné změny.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se kožních nemocí a bradavic

Podobná koupel je skvělá také na mykózu nebo bradavice. Proti mykóze smíchejte 3 litry vody, 1 litr octa a 1 balíček jedlé sody. Stejná směs vám také pomůže s bradavicemi. Můžete ale také namočit tampon do jablečného octa a přiložit na postižené místo. Jestli vám domácí léčba nepomůže, vyhledejte specialistu.

Doporučený článek:  Dřevěný popel dodá rostlinám na zahradě důležité živiny

Vedlejší účinky namáčení nohou v octu

Namáčení nohou v octu může podráždit pokožku. Jestliže máte citlivou kůži, neměli byste to dělat. V případě otevřených ran, atopického ekzému, alergie nebo epidermálních lézí byste se měli poradit se svým lékařem. Léčba pro vás zaručeně existuje, ale měli byste zvolit jiný postup než ocet a jedlou sodu.

Zdroj: https://confessionsofanover-workedmom.com/vinegar-and-baking-soda-foot-soak/