Dokonale hladká chodidla jako ze salonu: domácí koupele a peeling dokážou zázraky

Drsné a suché paty a chodidla nejsou nic příjemného. Stále se snažíme přijít na způsob, jak bolavým nohám ulevit. Suché paty ale nejsou problémem pouze v létě, někdo jím trpí po celý rok. V létě sice boty vyměníme za sandály a žabky, i tak ale může kůže tvrdnout a je nutný zásah profesionála. Bez ohledu na to, jestli je teplo, nebo zima, o nohy byste měli pečovat stejně jako o ruce.

Měkké a jemné nohy? Sen snad každého

Problém suchých nohou netrápí pouze ženy, ale také muži svěřují své nohy do rukou pedikérek, které jim pomohou od ztvrdlé kůže a dalších nepříjemností. Jestli ale nechcete utrácet velké peníze za návštěvu kosmetického salonu, můžete si poradit i domácí metodou, protože ingredience najdete v pohodlí domova.

K přípravě koupele na suché nohy budete potřebovat pouze sklenici mléka a jedlé sody. Mléko zahřejte, ale nevařte ho, a nalijte ho do mísy. Přidejte dvě lžíce jedlé sody, zamíchejte a do této směsi ponořte nohy asi na 10–15 minut. Paty následně otřete pemzou nebo jemným struhadlem. Nohy si umyjte v teplé vody, naneste hydratační krém a oblékněte si na noc bavlněné ponožky. Pravidelná péče o nohy dokáže zázraky a za několik dní uvidíte, že se stav nohou skutečně zlepšil.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušet můžete i další domácí suroviny

Do vody můžete přidat nejen sůl, ale také oleje, heřmánkový nebo levandulový budou nejvhodnější. Můžete zkusit také pivo, do kterého si nohy namočte asi na 20 minut a poté změklou kůži odstraňte pemzou. Peeling je vhodný používat nejlépe každý den. Ten si vyrobíte snadno z kakaa, kokosového oleje a cukru. Můžete také vyzkoušet nejdříve si pemzou oškrabat paty a až poté je namočit do mísy s vodou a dalšími surovinami.

Mezi další přírodní léky na popraskané paty patří sádlo. Celá chodidla si pomažte sádlem, zabalte do igelitového sáčku nebo potravinové fólie a oblečte si bavlněné ponožky. Podobně jako sádlo bude fungovat také tvaroh. Ten je vhodný také na horkost, takže ho můžete použít, pokud máte spálenou pokožku od slunce. Zmírňuje dokonce i zánět v patách, který může být velmi nepříjemný.

Zdroj: https://food.ndtv.com/beauty/5-effective-home-remedies-for-cracked-heels-1226211