Jak dostat semínka z granátového jablka: Základem je správný postup a trocha zkušeností

Granátové jablko je chutné a velmi zdravé ovoce. Řadí se mezi superpotraviny a proto je dobré si ho občas dopřát. Jak se ale do něj dostat a získat z něj jeho chutná semínka? Není to tak těžké, jak to vypadá.

Jak správně vybrat zdravý a zralý plod?

Je vhodné věnovat pozornost již výběru a nákupu granátového jablka v obchodě. Plod nesmí být pomačkaný, musí být na pohled zdravý, a mít hladkou a pevnou slupku. Pokud by měl plíseň kolem slupky, určitě ho nekupujte. Doma ho dobře uskladněte, nejlépe na suché a tmavé místo.

Doporučený článek:  Máslo má několik náhrad. Představujeme pět zajímavějších alternativ, které lze vyrobit i doma

Jak dostat semínka ven?

První návod, který není až tak složitý:

  • Odřízněte nožem vršek plodu tak, aby byla vidět semínka
  • Na několika místech podélně nařízněte
  • Nalámejte granátové jablko na menší kousky
  • Vytlačte semínka jemným zatlačením ven
  • Otrhejte bílé kousky

Druhý způsob je v podstatě podobný. Odříznete horní část, uděláte řezy, pokusíte se odstranit zevnitř bílou část a semínka vysypete do misky. Semínka můžete také vybírat prsty nad miskou se studenou vodou. Na slupku klepeme lžící a semínka začnou vypadávat sama, ve vodě se pak snadno oddělí od bílých kousků. Ty by měly zůstat na hladině.

Doporučený článek:  Vyhnat krtka ze zahrady pomůžou samotné rostliny. Stačí zasadit ty správné

Jak využijeme zrníčka z granátového jablka?

Když se nám povede zrníčka vypreparovat, můžeme je přidat do salátů, zobat jen tak, jak jsou, nebo s jejich pomocí připravit smoothie. Skvěle se hodí do studené kuchyně, udělají službu v dezertech, jogurtu, nebo z nich můžeme získat výbornou šťávu.

Proč konzumovat granátové jablko?

Plod granátovníku obecného má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Obsahuje celou řadu vitamínů, které pomáhají posilovat imunitní systém. Působí jako přírodní afrodiziakum, je považováno za ovoce plodnosti. Dále snižuje krevní tlak, zmírňuje záněty v těle a je dobré pro srdce. Je velmi oblíbeným ovocem nejen díky svým účinkům, ale i pro lahodnou chuť.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/how-eat-pomegranate