Jak rychle a jednoduše vyčistit toaletu během několika minut

Čištění toalety je základem péče o hygienu v koupelně. Pravidelné mytí této části zařízení je důležité pro kontrolu nad bakteriemi množícími se každý den, ale je také estetickým problémem. Ošklivé skvrny vodního kamene na toaletě nevypadají dobře, a čím déle čekáte na jejich odstranění, tím těžší bude úplně se zbavit těchto stop. V dnešním článku vám poradíme, jak umýt toaletu domácími způsoby tak, aby práce proběhla hladce a čištění nebylo spojeno s namáhavým drhnutím.

Jak vzniká sediment v toaletě

Za prvé skvrny jsou znakem toho, že toaletu nemyjeme pravidelně nebo jsme při mytí nedůslední. Nedostatek času a nával každodenních povinností mohou být vysvětlením, ale jakmile se zaměříme na pravidelné mytí toalety, bude trvat jen několik minut, než se špíny zbavíme. Toaletu se doporučuje čistit jednou týdně, aby se zabránilo tvorbě nečistot, které je obtížné odstranit.

Doporučený článek:  Vyčistit moderní kovové nádobí je někdy oříšek. Přírodní prostředky pomohou a nijak ho nepoškodí

Skvrny od vodního kamene na toaletě jsou výsledkem tvrdé vody, se kterou se bohužel setkáváme skoro v každé domácnosti. Vyznačuje se zvýšenou koncentrací solí vápníku, hořčíku, manganu a železa. Jsou to právě tyto prvky, které jsou zodpovědné za nevzhledné skvrny. Nečistoty jsou také živnou půdou pro různé druhy bakterií, a proto je důležitá pravidelnost při čištění.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit toaletu od vodního kamene

Někdy jsou nejjednodušší řešení ta nejlepší. Tak je tomu i v tomto případě. Doporučujeme vrátit se k tradičním čisticím metodám dříve, než sáhnete po chemických prostředcích. Domácí přípravky jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí i peněžence. Tyto univerzální výrobky se vyplatí mít doma a přeměnit je na přírodní čisticí prostředky. Pokud čistíte toaletu často a pravidelně, stačí nalít sklenici octa na stěny toalety. Několik minut nechte působit a poté sáhněte po kartáči a bez námahy vyčistěte toaletu.

Doporučený článek:  Čistý plynový sporák je vizitkou každé hospodyňky. Díky jednoduchému postupu bude znovu jako nový

Pokud potřebujete silnější prostředek, protože skvrny se rozhodly nadobro usadit ve vaší toaletě, zkuste sáhnout po kyselině citrónové nebo citrónové šťávě. Osvěžující vůně citrusů je navíc příjemným vedlejším účinkem. Pokud sediment stále nechce zmizet, smíchejte ocet s jedlou sodou a vytvořte hustou pastu. Aplikujte ji na nečistoty a nechte působit čtvrt hodiny. Použijte štětku a poté už jen opláchněte. Vaše toaleta bude jako nová.

Zdroj: https://mastermaid.ca/best-ways-to-clean-toilet-without-harsh-chemicals/