Zápach z bot vyženou bylinky nebo oblíbený nápoj. Trapným situacím bude konec

Možná se to stalo i vám – po sundání bot z nohou se začal linout nepříjemný zápach, který vůbec nevíte, odkud se vzal. Bohužel se každému potí nohy jinak, ale právě pot může za to, že se vám nohy v botách zapaří a vznikne zápach, kterého je těžké se zbavit. Navíc tak vzniká vhodné prostředí pro plísně a bakterie, které mohou vyústit například v mykózu.

Boty osvěžíte pomocí jednoduchých metod

Boty můžete po každém nošení osvěžit, abyste do nich příště mohli zase vklouznout, aniž byste se trápili zápachem. Pomůže například káva, podestýlka pro kočky nebo můžete boty vložit také do mrazáku. Nejdříve je ale nutné je důkladně vysušit. Vyndejte z nich tkaničky a dejte je ven, můžete na balkon nebo okenní parapet. Po několika hodinách sušení do nich nasypejte bramborovou mouku a nechte ji v nich přes noc působit. Další den boty vysajte a budou připravené na osvěžení.

Doporučený článek:  Koření a bylinky dodají polévce tu správnou chuť. Klíčem je nepromarnit správný okamžik

A jaké použít prostředky, aby vám boty zase voněly? Můžete do nich nasypat například čerstvě umletou kávu nebo stelivo pro kočky. Nechte působit několik hodin a nakonec je z bot důkladně vyklepejte. Pomoci může osvěžující citronová kůra nebo čajové pytlíky. Vhodné jsou i esenciální oleje, nejčastěji používané jsou levandulové, citrusové nebo tea tree.

Zdroj obrázku: Freepik

Bakterie zabijete nízkými teplotami

Jestli se chcete zbavit bakterií, ale zrovna vaše boty nepatří do pračky, která by udělala práci za vás, je možné je například vložit na mráz. Boty vysušte, dejte do sáčku, nejlépe každou zvlášť, a poté vložte na noc do mrazáku. Velmi nízké teploty dokážou bakterie zabít, navíc boty zbaví nepříjemného zápachu.

Doporučený článek:  Připravte ten nejlepší vývar bez kompromisů. Podle receptu šéfkuchaře ho zvládne každý

Pokud vás během cesty překvapil déšť, je nutné doma boty ihned sundat a vysušit je. Pomoci mohou srolované noviny, které dejte do každé boty a každých několik hodin je vyměňujte. Vnitřek by měl být úplně suchý, abyste si boty mohli znovu nazout. Většina dobrých výrobců bot přidá k nákupu také malý pytlík silikagelu, který zabrání zápachu a absorbuje vlhkost.

Zdroj: https://www.homemadesimple.com/in-the-home/how-to-get-smell-out-of-shoes/