Ovocné mušky se množí rychle. Jednoduché pasti jejich počet sníží

Ovocné mušky se vždy objevují brzy na jaře. Tento drobný hmyz se rád posadí na ovoce a zeleninu, které máme doma mimo lednici. Pro některé lidi je to velký problém, protože poté ovoce a zeleninu již nechtějí konzumovat, když na nich seděly mušky. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak si s nimi můžete poradit. Vyrobte si doma jednoduchou past, díky které budou pryč během pár minut.

Kolik ovocných mušek máte doma?

Tato informace vás asi nepotěší. Ovocné mušky jsou schopné během 40 dnů naklást do našeho jídla až 500 vajíček! Ovocné mušky žijí jen v průměru 40 dnů, ale během této doby dokážou být velmi aktivní. Svůj název přitom získaly podle toho, že se živí kvasinkami z hnijícího ovoce. Měli byste si proto dávat pozor, jaké ovoce máte doma mimo lednici a zda je stále zcela čerstvé.

Doporučený článek:  Účty za elektřinu nemusí být vysoké. Jednoduché triky pomohou ušetřit za energie

Mušky mají jen 2–3 milimetry, a proto je můžete snadno přehlédnout. Pozornost byste měli věnovat hlavně své kuchyni. Sledujte, jak dlouho máte potraviny mimo lednici. Hodně zralé ovoce bude mušky velmi lákat, proto byste ho měli rychle sníst. Nezapomínejte také pravidelně vynášet koš. Jestli je to možné, skladujte během léta ovoce a zeleninu v lednici a vždy je důkladně opláchněte.

Zdroj obrázku: Freepik

Osvědčená past na ovocné mušky

Existuje několik způsobů, které můžete vyzkoušet. Pomůže vám ocet s prostředkem na nádobí ve sklenici. Sklenici nechte odšroubovanou a nechte ji přes noc v kuchyni. Vůně přiláká ovocné mušky a zároveň je spolehlivě zlikviduje. Ráno stačí jen sklenici vylít a nebudete mít doma žádné mušky. Pomoci vám ale může i samotné ovoce. Nechte na lince v kuchyni hodně zralé ovoce.

Doporučený článek:  Každý typ podlahy vyžaduje jiný způsob čištění

Ráno ho opatrně zabalte do alobalu i s muškami a vyhoďte. Efektivní je také víno nebo pivo, které mají výraznou vůni a pro mušky neodolatelnou. Přidejte do vína nebo piva pár kapek prostředku na nádobí. Metoda bude fungovat stejně jako v prvním případě a mušky budou během chvilky mrtvé.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/