Jaké hrnkové květiny vám pokvetou celý rok?

Krásné květiny nejen v zahradě, ale také všude v místnostech doma – to je ráj většiny z nás. Příjemné vůně, a krásné dekorace – to jsou hlavní důvody, proč si domů pořizujeme květiny v květináčích. Některé pokojovky mohou dokonce kvést po celý rok. Jestli nevíte, jakou si vybrat, poradíme vám. Takové rostliny nemusí být náročné a bude jím stačit opravdu málo, abyste se jejich květy těšily celý rok.

Kupte si okřídlený květ nebo anthurium

Okřídlený květ je jednou z rostlin, která se těší velké oblibě. Je dekorativní, ale také se snadno pěstuje a neexistuje snad nikdo, komu by se povedlo tuhle krásnou květinu zahubit. Navíc umí vyčistit vzduch v bytě, takže se hodí i do ložnice. Má velké listy, které je nutné otírat od prachu. Květiny mají rády světlou polohu a vlhký substrát. Jejich květy jsou bílé barvy.

Doporučený článek:  Banánové hnojivo vyživí rajčata a ochrání je před škůdci

Anthurium je dekorativní květina, který má svůj způsob kvetení. Jestli ji vytvoříte správné podmínky, můžete si její květy užívat několik dlouhých měsíců. V lednu a únoru je nutné ji mít chladu, kde bude kolem 10 stupňů. Má ráda světlo, ale nikdy ji nedávejte na přímé slunce, protože se mohou spálit listy. Studená voda také není vhodná.

Kalanchoe se hodí pro všechny, africká fialka je menší, ale stejně krásná

Africká fialka a její druhy jsou velmi oblíbené. Je to nenáročná rostlina, která vás může květy těšit po celý rok. Navíc je skvělá v kuchyni, protože pohlcuje nepříjemné pachy. Dvakrát týdně ji zalévejte, ale nikoli do substrátu přímo, ale jen do základny. Světlo má ráda, ale nedávejte ji na sluneční paprsky. Vhodnou rostlinou je také kalanchoe. Kvete po celý rok, i na podzim a v zimě. Má masité listy a její květy jsou velmi malé a podle toho, o jakou se jedná odrůdu, budou zbarvené.

Doporučený článek:  Zachraňte své rostliny před invazí mšic. Domácí postřik je zlikviduje do jedné

Kalanchoe zalijte, když je substrát suchý. Nevadí ji vysoké teploty ani suchý vzduch, po odkvětu je nutné stará květenství odříznout, aby zase mohlo nové vyrazit. Vánoční kaktus můžete mít nejen o Vánocích, ale hodí se jako dekorace po celý rok. Kvete hlavně v zimních měsících, ale vykvést může i kdykoliv jindy. Záleží na tom, jakou mu věnujete péči. Je citlivý na změnu místa, proto ho nechte na jednom místě.

Zdroj: https://indiagardening.com/featured/flowers-that-bloom-all-year-round-permanent-flowering-plants/