Pobyt u rybníka zvolí jen bohatý odvážlivec. Češi zjišťují, že měsíc u moře v apartmánu je levnější než týden ve stanu

Mnozí bezhlavě jezdí do tuzemských kempů a netuší, jak předražená tato místa vlastně jsou. Pobyty ve stanu, karavanu nebo polorozpadlé chatce jsou doslova pastí na turisty, kteří netuší, že by své těžce vydělané peníze mohli utratit mnohem lépe. Stačí se jenom podívat za hranice a zjistit, co vše jim zahraniční hostitelé mohou nabídnout.

Stan vs. apartmán, rybník vs. moře

Je to jistě dilema mnohých rodin. Řada z nich by se ráda podívala k moři, ale jsou přesvědčeny o tom, že taková dovolená je nákladná. A tak končí na týden pod stanem u rybníka doufajíce, že došlo k úspoře na rodinném rozpočtu. Brzy však vyjde najevo, jak se tito lidé přepočítali. Podle dat z loňského roku předpokládaný rozpočet rodin na dovolenou činí 28 000 Kč. Co za to mnozí mohou dostat, ani netuší. Mnozí tak končí pod stanem a jiní si i za poloviční částku užívají měsíc apartmánu přímo na pláži.

Lidé nabízejí bydlení

Už to nejsou jenom cestovní kanceláře, ani to nejsou hotely, kdo levné ubytování nabízí. Doba nahrává sdíleným ekonomikám. Majitelé nemovitostí u moře vydělají pronájmem a cestovatelé ušetří za dovolenou. Výhra pro všechny. Dostat se na částku pod 15 000 za měsíční pronájem celého apartmánu nebo bytu v hlavní sezoně roku 2022 zní možná jako nesmysl, ale realita je pravdou.

Zdroj obrázku: Freepik

Krásná Francie

Zajímavá země, kde si přijdou na své milovnice módy, milovníci vína, dobrého jídla i skvělé dovolené. A zde lze v oblasti Le Barcarès pořídit apartmán za měsíční cenu 14 737 Kč. A to s pláží, která je jenom pár kroků.

Oblíbené Bulharsko

Země známá hlavně za socialismu si znovu získává své příznivce. Jak by také ne, když ve městě Varna lze pronajmout apartmán za cenu 11 320 Kč na jeden měsíc. K moři je to jenom pár metrů a ubytovat se mohou až čtyři osoby.

Antické Řecko

Kde jinde spojit pohodu u moře s poznáváním zajímavých míst než v Řecku. Konkrétně v oblasti Derveni Korinthias na poloostrově Peloponés. Zájemcům o měsíční pobyt stačí, když si připraví jenom 3 672 Kč. A to za nemovitost, která pojme 4 osoby.

Zdroj: ceskenoviny.cz/zpravy/pruzkum-na-dovolenou-v-cr-se-chysta-polovina-ceskych-domacnosti-s-detmi/2052510, https://bit.ly/36i64zz, https://bit.ly/3pZGk1V, https://bit.ly/3IdH3D0, https://bit.ly/3w6GSqO