Přítomnost štěnic prozradí typický zápach, zbavit se jich můžeme křemelinou

Štěnice rozhodně patří mezi ten nejhorší hmyz, který se může doma objevit. Problém také je, že nežijí ve starých domech, ale mají rády čisté prostředí člověka. Můžeme si je domů přinést na oblečení z hotelu nebo se k nám mohou dostat od souseda. Jak poznáme, že se u nás tito brouci zabydleli a jak se jich můžeme zbavit?

Co jsou štěnice zač?

Jedná se o drobný hmyz se zploštělým tělem, který dorůstá maximálně půl centimetru. Má hnědou až oranžovou barvu a člověku dokáže pořádně znepříjemnit život. Přestože nelétá, dokáže cestovat na velké vzdálenosti. Jedná se o noční tvory, takže ve dne nejsou vidět a živí se krví. Kousnutí od štěnice není bolestivé a málokdy po nich zůstávají na těle stopy. V některých případech jsou však kousnutí svědivá až několik dní. Přestože kousnutí štěnicemi není vážné, může tento hmyz přenášet různé viry a bakterie.

Doporučený článek:  Na vysazení do zahrady nebo na balkon je důležité macešky nejprve připravit
Zdroj obrázku: Freepik

Zápach štěnic v domě

To, zda se u nás doma štěnice zabydlely, lze poznat i podle charakteristického zápachu, který přetrvává v pokojích. V případě, že ucítíte zápach hnijících malin nebo vegetujícího koriandru, můžeme s jistotou říci, že se tito brouci u vás nacházejí. Zápach by měl podnítit vaše hledání po zdroji a důkazech přítomnosti štěnic. Následně je nutné nasadit extrémní, až radikální metody k jejich odstranění.

Jak se štěnic zbavit?

Nejrychleji lze pořídit speciální přípravky v prodejnách pro kutily, které usnadňují likvidaci škůdců. Tyto přípravky však mohou být toxické i pro člověka a domácí mazlíčky. Jejich aplikaci je třeba provádět s obezřetností a ochrannými pomůckami. Někteří lidé radí využít křemeliny v boji proti štěnicím. Tenkou vrstvu křemeliny stačí nasypat na zamořený nábytek, podél oken a parapetů a kolem postele. Křemelina svou strukturou ucpává dýchací otvory štěnic a efektivně je zabíjí. V případě, že se vám štěnice doma zlikvidovat nepodaří, je třeba zavolat odborníky, kteří hmyz odborně zahubí.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/guide/bedbugs-infestation