Jaké klávesové zkratky byste měli bezpodmínečně znát

Není moc lidí, kteří by měli v hlavě přehled nejrůznějších klávesových zkratek. Pokud mezi ně patříte, máte perfektní paměť, na kterou můžete být pyšní. Pokud ne, rozhodně není důvod se z toho hroutit. Stejně tak není potřeba pokaždé tyto klávesové zkratky složitě hledat. Mnohem jednodušší bude, když si tento článek uložíte, nebo si níže uvedené zkratky jednoduše přepište někam, kde je budete mít neustále po ruce. Sepsali jsme pro vás všechny zkratky, které pro vás mohou být důležité. Níže najdete nejen jejich výčet, ale také vysvětlení, k čemu slouží.

Zdroj obrázku: Freepik

Klávesové zkratky Ctrl +

Klávesové zkratky Ctrl+ patří mezi nejpoužívanější kategorií zkratek. Asi nejvíce se používají tyto dvě zkratky: Ctrl + C a Ctrl + V. Obě tyto zkratky používáme zejména v textových programech. Jedna z nich slouží pro kopírování obsahu, druhá pro jeho vkládání. A která je která? Zapamatujete si je snadno. Kombinace Ctrl + C slouží pro kopírování, můžete si ji zapamatovat díky pomůcce „kontrol plus copy“, druhá ze zmíněných kombinací pak slouží ke vkládání, opět si můžete říct „kontrol plus vložit“. Pokud se vám nedaří najít ikonku pro tisk, použijte Ctrl + P jako „kontrol print“.

Zdroj obrázku: Freepik

Klávesové zkratky Windows +

I klávesa Windows má mnoho kláves k sobě, které se dají použít pro zjednodušenou práci na počítači. Tyto zkratky nejsou tolik známé, ale i tak je dobré o nich vědět. Také nabízí takové funkce, které vám dokáží perfektně zjednodušit práci na počítači. Může se vám hodit zkratka Windows + šipka dolů, kterou minimalizujete okénko, pokud ke klávese Windows zmáčknete šipku nahoru, okénko pro změnu maximalizujete. Pokud chcete počítač uzamknout nebo změnit uživatele, nemusíte se k tomu dostávat pomocí složitých několika kliknutí myší. Postačí vám stisknout klávesu Windows a s ní písmeno L. Klávesová zkratka Windows + F vám pro změnu pomohou vyhledat konkrétní složku v počítači či nástroj. Pokud tedy nevíte, kde hledat, nehledejte ručně, ale použijte tuto zkratku.

Zdroj: https://www.lifehack.org/804145/windows-keyboard-shortcuts