Jednoduchá údržba zanechá podlahu zářivě čistou

Podlaha je jedním z nejčastějších míst v domácnosti, která jsou neustále špinavá. I když se zbavíte prachu a špíny, čeká na vás ještě jedna výzva. Šmouhy a skvrny na podlaze. Naštěstí existuje pár efektivních triků, díky kterým budete mít podlahu dokonale čistou, lesklou a bez šmouh. Poradíme vám, jak si s tímto nepříjemným problémem můžete poradit.

Jak dokonale vyčistit podlahu?

Ještě před začátkem čištění podlahy si musíte uvědomit jednu zásadní věc. Příliš mnoho použité vody a mycích prostředků má velmi špatný vliv na stav podlahy. Dlaždice nebo jiné podlahové panely se mohou začít deformovat. Z tohoto důvodu byste měli mop nebo hadr vždy důkladně vyždímat. Před začátkem také zbavte podlahu všech větších nečistot, které by mohly při vytírání podlahu poškodit. Posledním krokem před vytíráním by mělo být důkladné vysátí celé podlahy.

Doporučený článek:  Správné praní udrží ložní prádlo svěží a stále jako nové
Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je také nepoužívat čisticí prostředky přímo na podlahu. Vždy je nalijte do kbelíku s vodou a řiďte se podle doporučení výrobce ohledně dávkování. V kbelíku prostředek s vodou důkladně promíchejte, tím bude fungovat mnohem lépe. Preferujte vždy ekologické prostředky na mytí podlahy, které budou lepší pro vaši domácnost i pro naši planetu. Navíc budou fungovat zcela jinak na podlaze, takže se i díky nim můžete velmi jednoduše zbavit nevzhledných šmouh.

Další tipy a triky pro čistou a lesklou podlahu

Máte-li problémy se šmouhami na podlaze, můžete využít velmi jednoduché, rychlé a levné řešení. Do vody přidejte trochu octa. Díky tomu nebude podlaha matná a zůstane po vytření nádherně lesklá, bez šmouh a fleků. Stačí jen jedna sklenice octa na 5 litrů vody. Jestli vám příliš vadí zápach octa, můžete přidat také pár kapek esenciálního oleje podle svého výběru. Pamatujte také na to, že voda by při vytírání podlahy měla být teplá. Díky těmto tipům budete mít vždy čistou a lesklou podlahu.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1051347/how-clean-floors-best-tips