Každou ložnici zútulní krásné rostliny. Tyto druhy dopřejí ten nejlepší spánek

Dříve se tradovalo, že pokojové rostliny do ložnice nepatří, protože ubírají tolik potřebný kyslík. Dnes je naštěstí tento mýtus překonán, pokojovky tak mohou být nejen ozdobami interiéru, ale také posloužit k lepšímu spánku. V jednotlivých pokojích se totiž nachází ve vzduchu řada nečistot nebo toxických látek, které se uvolňují z nábytku, laku, textilií i ostatních materiálů nebo vznikají při úklidu, a některé rostliny je umí účinně zlikvidovat. Které pokojovky si poradí s oxidem uhličitým i formaldehydem?

1.     Palma areka

Palmy vypadají vznosně, k tomu umí efektivně vyčistit vzduch od toxinů a oxidu uhličitého. Milují teplo, kdy teploty neklesají pod 15 °C, a světlo. Jejich předností je, že uvolňují do vzduchu vlhkost, což ocení obyvatelé bytů v zimním období, kdy po spuštění topné sezóny trápí interiéry příliš suchý vzduch.

Doporučený článek:  Vyčistit hliníkové nádobí není nemožné. Všechny skvrny mohou zmizet jako mávnutím kouzelného proutku

2.     Aloe vera

Mít tuto rostlinu doma v květináči je povinnost nejen pro použití při různých zdravotních neduzích. Aloe je neskutečně výkonná čistička vzduchu, umí zlikvidovat uvolněný formaldehyd, navíc v noci vydává kyslík, což je pro rostliny atypické. Dokonce uvolňuje do vzduchu kolem sebe další zdraví prospěšné látky pro podporu imunity.

Zdroj obrázku: Freepik

3.     Fíkus benjamin

Fíkus malolistý neboli benjamin patří mezi top rostliny, které zkrášlí domov, k tomu zvládne odstranit ze vzduchu přes 70 procent toxických látek, jako jsou benzen, čpavek nebo toluen. Díky této rostlině je spánek o poznání zdravější, k tomu tato přirozená čistička nepotřebuje žádnou speciální péči.

Doporučený článek:  Domov provoní káva, citrusy nebo přírodní osvěžovač vzduchu

4.     Sanseviera

Je známá jako hadí rostlina, která zlepšuje dýchání i posiluje obranyschopnost organismu. Obdobně jako aloe vera produkuje v noci kyslík a čistí vzduch od oxidu uhličitého, pomáhá při bolestech hlavy a umožňuje klidnější spánek.

5.     Kapradiny

Různé druhy kapradin se vyjímají v interiérech, jsou bohaté na flavonoidy a silice, které napomáhají harmonizovat nervovou soustavu a odbourávat stres. Díky těmto rostlinám se každý vyspí do růžova.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g26829528/bedroom-plants/