Konec úmornému pletí: 4 metody zbaví zahradu plevele rychle a bez práce

Plevel je noční můrou všech zahradníků. Jeho pravidelné odstraňování během jarní a letní sezóny je otravné a zabere hodně času. Naštěstí existují velmi jednoduché a levné triky, díky kterým si ušetříte práci i čas. Vaší peněžence to přitom neublíží a nebudete používat žádnou chemii, která by mohla uškodit rostlinám, domácím mazlíčkům nebo malým dětem. Osvědčené tipy pro boj s plevelem najdete níže.

Základní suroviny z kuchyně

Jedlou sodu mají doma zaručeně všichni. Použít ji můžete nejen během pečení nebo při úklidu domácnosti, ale také na zahradě. Ukázalo se, že jde o efektivní prostředek proti plevelu. Musíte jen smíchat jedlou sodu s vodou v poměru 1 : 2 a získáte velmi účinný prostředek, který bude stát jen pár drobných. Nalijte roztok do lahve s rozprašovačem a naneste na plevel.

Doporučený článek:  Jód pomůže rostlinám bojovat proti chorobám a plísním

Velmi oblíbenou možností je také ocet. Musíte si jen dávat pozor, aby se nedostal na jiné rostliny, protože by je mohl zahubit. Smíchejte vodu s octem v poměru 1 : 2, nalijte do lahve s rozprašovačem a za suchého dne bez větru se můžete pustit do aplikace. Tímto způsobem odstraníte ze zahrady i velmi odolné druhy plevele, se kterými si obvykle žádné prostředky nevědí rady.

Zdroj obrázku: Freepik

Prostředek na mytí nádobí funguje skvěle

Možná to působí podivně, ale prostředek na mytí nádobí skutečně dokáže zlikvidovat plevel. Stačí, když 1/3 hrnku prostředku nalijete do lahve s vodou, důkladně protřepete a pomocí rozprašovače nanesete na odolný plevel. Stejně jako v případě octa byste měli dbát na to, aby se roztok nedostal na žádné rostliny, které pěstujete.

Doporučený článek:  Borůvkové keře potřebují na podzim ochranu před mrazem a dostatek zálivky

Dřevěný popel zabije plevel a zároveň vyživí půdu

Dřevěný popel je velmi známou metodou na plevel. Používaly ho již naše babičky. Navíc je stejně efektivní jako předchozí metody. Jakmile budete mít k dispozici popel, nechte ho zcela vychladnout. Poté ho můžete nasypat na půdu pod rostlinami, které chcete chránit před plevelem. Nejen že se zbavíte škodlivého plevele, ale také podpoříte růst rostlin, protože popel funguje také jako hnojivo.

Zdroj: https://www.onecrazyhouse.com/14-tips-get-rid-weeds/