Ocet se ani na zahradě neztratí. Zatočí se škůdci i odolným plevelem

Ocet je nenahraditelný při vaření, pomáhá v domácnosti jako čisticí prostředek a můžete jej efektivně využít i na zahradě. Je ekologický, účinný a levný, takže je skvělou alternativou k různým toxickým pesticidům, herbicidům či insekticidům.

Zabojujte proti škůdcům

Zejména mšice jsou velmi nepříjemnými škůdci, kteří dokážou zničit celou zahradu. Zbavit se jich není snadné a postřiky na ně bývají hodně toxické a mohou poškodit i další organismy. Proto je dobré na ně použít směs 10 litrů vody, ve které rozmícháte 10 lžic jablečného octa, a směs aplikujete postřikovačem na rostliny. Jestliže je to potřeba, je možné postup opakovat.

Doporučený článek:  Šneci jsou pohromou pro každou zahradu. Úrodu i rostliny zachrání suroviny z kuchyně

Chytněte nepříjemné octomilky do pasti

Tyto malinké mušky mohou hodně škodit na zralých plodech a na stromech. Kromě toho dovedou přenášet plísně, kvasinky, hnilobu nebo další nemoci. Jak postupovat? 200 ml vody dáme do 100 ml jablečného octa a k tomu je potřeba přidat ještě 50 g cukru. Vše důkladně promíchejte a dejte do seříznuté plastové láhve. Tyto návnady poté umístěte ke stromům a čekejte, až se v nich octomilky utopí. Na mušky funguje velmi dobře také jablečný ocet s několika kapkami tekutého mýdla nebo saponátu.

Zdroj obrázku: Freepik

Nenechte se otravovat zahradním hmyzem

Pokud vám venku na zahradě dělá neplechu obtěžující hmyz, měli byste mít po ruce ochranný prostředek. Vyplatí se smíchat dva díly destilované vody, jeden díl jablečného octa a několik kapek levandulového, hřebíčkového nebo mátového oleje. Tuto směs pak můžete ve formě rozprašovače užívat k obraně proti nepříjemnému hmyzu.

Doporučený článek:  Jarní sazeničky květin můžeme přesouvat do záhonů v půlce května

Zbavte se plevele

Skvěle funguje neředěný jablečný ocet i proti plevelu. Ten nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte přímo na plevel, kterého se chcete zbavit. Perfektně zabírá na mech nebo trávu, které rostou v plotech nebo ve dlažbě. Pokud se plevel vrací, je potřeba postřik opakovat.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/use-vinegar-in-gardens.htm