Koupelny bývají plné maličkostí, některé věci v ní ale překvapivě nemají co dělat

V koupelně se mnohdy nachází i maličkosti, které jsme zvyklí používat každý den. Díky tomu v koupelně můžeme objevit kosmetiku, parfémy, spodní prádlo, a dokonce i léky. Hodně věcí tam skladujeme, protože je máme po ruce a vyhovuje nám to. Bohužel některé předměty do koupelny rozhodně nepatří. Rozpadají se, ztrácejí na kvalitě a mohou být nebezpečné. O co se jedná?

Kosmetika a štětce na make-up

Jistě si myslíte, že kosmetika do koupelny rozhodně patří. Není to úplně pravda. Dekorativní kosmetiku byste v koupelně skladovat neměli. To samé platí také o laku na nehty, rtěnkách, holicím strojku nebo štětcích na make-up. Všechny tyto produkty se v koupelně ničí vlivem vlhkosti a tepla. Vždy byste je měli skladovat na suchém a chráněném místě.

Doporučený článek:  Chodit doma v botách se kvůli hygieně nedoporučuje

Parfémy

Většina z nás má v koupelně také deodorant a parfém. Je to šikovné, protože je máme po ruce ve chvíli, kdy se chystáme do práce nebo na schůzku. Parfémy se vlivem vlhkosti atomizují a v teple ztrácejí na síle. Parfémy si vždy nechávejte na tmavém místě, kde se nemění teploty a nebudou vystaveny vlhkému vzduchu. Koupelna na to vhodná rozhodně není.

Zdroj obrázku: Freepik

Léky

Budete se divit, ale hodně lidí skladuje léky v koupelně. Často to můžete vidět i v amerických filmech. Není to ale dobrý nápad. Teplo a vlhkost způsobí jejich předčasnou expiraci a při jejich užívání si můžete uškodit na zdraví. Léky by vždy měly být v suchu a tmě při pokojové teplotě. U některých budete mít dokonce uvedeno, že je musíte skladovat v lednici.

Doporučený článek:  Před klíšťaty nás pomohou ochránit bylinky ve formě spreje nebo mastí

Elektronika a ručníky

Fény nebo žehličky na vlasy, elektrické holicí strojky a další elektronika v koupelně nemají své místo. Některá zařízení jsou vhodná do vysoké vlhkosti, ale většině to jen ublíží a zkrátí jejich životnost. Špatným nápadem je také skladování ručníků. V koupelně dobře neuschnou a budou přidávat vlhkost do vzduchu, která povede ke vzniku plísní. Měli byste je proto sušit v jiné místnosti.

Zdroj: https://www.thespruce.com/what-to-store-in-your-bathroom-2648382