Krásné květy orchidejí si získají srdce i největšího tvrďáka. Základní péči zvládne i začátečník

Orchideje jsou pro mnohé nenáročné rostliny, ale je potřeba dodržovat několik pravidel, abyste se z jejich květů mohli těšit co nejdéle. Spousta pěstitelů ale dělá chyby a potom se diví, že květina chřadne a nové květy se nechtějí objevit. Jakých chyb se vyvarovat a jak se o rostlinu správně starat?

Rostlinu můžete snadno přelít nebo naopak vysušit

Orchidej je velmi krásná rostlina, kterou si můžete koupit v průhledných květináčích skoro v každém obchodě. Květináče, do kterých je vidět, mají svůj důvod, protože je nutné sledovat kořeny. Kdyby se rostlina hodně zalévala, snadno se totiž stane, že kořeny budou hnít a květina by trpěla. Pokud rostlinu přelijete, bude nutné ji vyndat z půdy a nechat trochu vyschnout.

Doporučený článek:  Nenechte své květiny o dovolené trpět. Díky jednoduchým trikům s vodou nebudou strádat žízní

Z orchideje byste měli pravidelně odstraňovat také suché listy nebo kořeny, které jsou zaschlé nebo zahnilé. Řezy na orchideji pak můžete posypat skořicí, nechte je vyschnout a až poté si připravte novou půdu pro rostlinu. Na orchideje budete potřebovat speciální substrát, protože se jedná o rostlinu, která má své vlastní podmínky pro pěstování.

Zdroj obrázku: Freepik

Potřebuje slunce a také pravidelnou zálivku

Orchideje milují teplo. Potřebují také světlé místo, ale pozor na to, aby nestály na přímém slunci, které může spálit listy. Ty můžete v době velkého sucha pokropit vodou. Samotné zalévání pak probíhá tak, že orchidej postavíte do vody a ona si sama vezme pouze tolik, kolik potřebuje.

Doporučený článek:  Listy z rajčat nemusí skončit na kompostě. Za dva týdny z nich vznikne výjimečně účinné hnojivo

Dnes již najdete mnoho druhů orchidejí, liší se především barvami květů, ale najdete také jinak zbarvené nebo tvarované listy. U orchideje je nutné dbát na to, aby stonky s květy a listy měly oporu, protože květy jsou těžké a snadno se lámou. Průhledné květináče jsou důležité kvůli kořenům, stejně jako substrát. Orchidej je pak vhodná jako dárek, a to především pro ženy. Vydrží mnohem déle než řezané květiny.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/best-large-indoor-plants-tall-houseplants/