Milovníci květin se mnohdy obětují a žijí v temné kobce. Jinak se některým druhům nemůže dobře dařit

Ačkoliv většina rostlin potřebuje k tomu, aby prospívala, dostatek světla a pravidelnou zálivku, existují i výjimky. Pokud vaše podmínky většina rostlin nevydržela, zkuste tyto tři rostliny.

Dracéna

Jde o velmi známou a rozšířenou rostlinu. Mnoho lidí ji pěstuje úspěšně doma, je vhodná i pro úplné začátečníky. Nepotřebuje mnoho světla a navíc je poměrně odolná vůči suchu. Stačí čas od času použít kvalitní hnojivo a bude prosperovat. Některé druhy mohou dorůst až 2 metry. Nevyžaduje striktně pravidelnou zálivku, pokud tedy rostliny zapomínáte zalévat, dracéna vám to odpustí. Přesto v topné sezóně nebo naopak za horkého počasí zálivku jednou denně ocení. Je vhodné pěstovat ji v interiéru, protože není mrazuvzdorná. Také si dejte pozor, pokud chováte zvířata. Pro kočky a psy je jedovatá.

Doporučený článek:  Růže potřebují správné místo, dostatek živin a pravidelné prořezávání

Zelenec

Zelenec vydrží opravdu hodně. Má trsy dlouhých úzkých listů zdobené světlejšími pruhy. Některé rostliny dělají i dvoumetrové výhonky, které můžete dále rozmnožit. Zvládá různé světelné podmínky, od plného slunce přes polostín až po klasický stín v bytě. Nejlépe ale prosperuje na slunci. Není potřeba ho pravidelně přihnojovat, dobře snáší i půdu chudou na živiny. Kvete většinou na začátku léta. V bytě vám prokáže dobrou službu tím, že pomáhá čistit vzduch od škodlivin.

Zdroj obrázku: Freepik

Sanseviera válcová

Přesto, že častěji pěstovaná je sanseviera guinejská, popularitě se začíná těšit i sanseviera válcová. Stačí jí kvalitní, úrodná a humózní půda. Není u ní nutná častá zálivka. Aby dobře prospívala, potřebuje mít ale v květináči drenážní vrstvu a otvory. Díky tomu bude mít dlouhé a dužnaté listy, ve kterých dokáže uchovávat vodu. Sanseviera je působivá rostlina, které menší množství světla také nedělá žádné problémy. Může dorůst výšky až 150 cm. Když rozkvétá, má květy světle krémové barvy.

Zdroj: https://www.floradelaterre.com/plants-that-grow-in-complete-darkness/