„Místo drahých tablet a přípravků jednu roli alobalu.“ Díky němu je nádobí z myčky bez skvrn

Alobal, známý i jako hliníková fólie, je ve většině kuchyní nepostradatelným pomocníkem. Při vaření a pečení šetří čas i námahu, a pokud plánujete piknik, je skvělým nástrojem k zabalení svačiny. Ale co když vám řeknu, že má mnohem více využití? Toto využití se jídla týká jenom okrajově, přesto s ním souvisí. Člověk je tvor společenský a jídlo jí pochopitelně z talíře pomocí příboru. Jak ale zajistit, aby se nádobí po vyndání z myčky dokonale lesklo? Jak správně tušíte, pomůže právě alobal.

Problémy s myčkou? Zkuste alobal!

Všichni milujeme pohodlí, které přináší myčka nádobí. Místo umývání nádobí ručně ho stačí jednoduše naskládat do myčky a ona za nás odvede veškerou práci. Avšak někdy, i přes všechny naše snahy, zůstávají na nádobí nepříjemné skvrny od vody. Pokud jste již vyzkoušeli všechny triky a stále vás výsledek myčky neuspokojil, mám pro vás řešení, které stojí za vyzkoušení. A ano, budete potřebovat alobal.

Zdroj obrázku: Freepik

Alobal v akci při mytí nádobí

Je skoro neuvěřitelné, že něco tak jednoduchého jako alobal může být řešením pro krásně lesklé nádobí. Ale věřte mi, funguje to! A jak na to? Je to snadné. Vezměte několik kousků alobalu a z nich si vytvořte dvě menší kuličky. Tyto kuličky poté vložte do spodní části myčky spolu s nádobím a mycím prostředkem. Kuličky by měly zůstat volně v myčce. Stačí pak zapnout obvyklý program a čekat. Důležité je udělat kuličky dostatečně velké, aby neucpávaly filtr, kterým voda cirkuluje. V případě, že máte obavy, můžete položit kuličky do koše na příbory, pokud jím vaše myčka disponuje.

Doporučený článek:  Tipy, jak uklidit i nejmenší skuliny v bytě

Levné, jednoduché a ekologické

Samozřejmě někteří mohou namítat, že dnes už není problém pořídit si různé přípravky, jako je sůl do myčky nebo leštidlo. Ty, pokud jsou ve správné kvalitě se správně nastaveným dávkováním, pomohou problém také eliminovat. Ale ruku na srdce – jsou nejenom dražší než alobal, ale často mají chemický základ, který následně logicky končí v kanalizaci a na čističkách. Celá role stojí minimum. A udělat z ní kuličku, která se hodí do myčky, zabere jenom pár vteřin.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/kitchens/using-aluminum-foil-in-the-dishwasher