Místo k doktorovi vyrazte na zahradu: Zahradničení zlepšuje psychiku a odbourává fyzické potíže

Léčba zahradničením se stává čím dál populárnější. Pacienti, kteří se dostanou do psychických, nebo dokonce fyzických problémů, díky tomu najdou klid, zlepší se jejich zdravotní stav a celková pohoda. V čem spočívá tajemství terapie zahradou, odborným názvem hortiterapie?

Nový obor alternativní medicíny

Hortiterapie je docela novým oborem alternativní medicíny, který je stále populárnější. Není ale divu, protože práce na zahradě zlepší nejen vaši náladu, ale také si pomůžete fyzicky. Záleží samozřejmě na tom, jak moc se v zahradničení vyznáte a na jak složitou práci si troufnete. U nás se tato metoda používá zatím minimálně, ale velký úspěch má ve skandinávských zemích.

Doporučený článek:  Většina lidí neumí toaletu správně použít. Následkem jsou problémy se zácpou nebo hemoroidy

Drobné zahradnické práce jsou velmi užitečnou činností, můžete jen tak pozorovat rostliny nebo se uklidňovat tím, že budete poslouchat zvuky přírody. Ty mají na naši psychickou pohodu velký vliv. Kurzy jsou určené především pro tělesně nebo mentálně postižené lidí, kteří trpí i duševními chorobami. Můžete ji vyzkoušet také v případě, že trpíte depresí nebo autismem.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte různé workshopy

Využít můžete workshopy nebo speciální přírodní stezky. Pacienti pak mohou sázet rostliny nejen na rovinkách, ale také v různých terénech. Pozorují květiny, stromy nebo ptáky, ale také potůčky. Působí uklidňujícím dojmem a mají také stimulující účinky na tělo. Zlepší se jim nálada a psychická pohoda. Pacienti pak vykazují větší přesnost pohybu, zlepší se jim koordinace a mají pozitivní výsledky v mnoha dalších ohledech.

Doporučený článek:  Bílé půlměsíce na nehtech prozradí o zdraví mnohé. Změna jejich barvy je varováním

Kurzy by měl vést vzdělaný hortiterapeut, který zná základy zahradničení, ale také ovládá morfologii a fyziologii rostlin. Léčba zahradničením může být oborem budoucnosti, který se bude hodně využívat. Díky němu si můžete snadno vypěstovat různé druhy rostliny a plodin, které potěší nejen vaše oko, ale také chuťové pohárky.

Zdroj: https://www.ahta.org/about-horticultural-therapy