Plevel, který léčí. Pampeliška je silný bojovník proti rakovině i nenáviděným kilům navíc

Všichni ji známe z trávníků, zahrad nebo luk a polí. Její květy jsou nápadné nejen svou barvou, ale také velikostí. Semínka se pak mohou rozprášit až do půl kilometru od mateřské rostliny. Pro mnoho zahradníků je pampeliška plevelem, který se velmi rychle množí. Pampelišky ale mají spoustu výhod, které můžete využít ve svůj prospěch. Jak je správně konzumovat a co všechno si můžete z této bylinky vyrobit?

Jak poznat pampelišku, která je vhodná na výrobu masti nebo sirupu?

Pampeliška se šíří velmi rychle. Právě proto je pro mnohé plevelem, kterého se lze jen těžko zbavit. Snadno si ji pak můžete splést s jinou rostlinou, rozdíl však poznáte podle stonku. Pampeliška patří mezi medonosné rostliny, přispívá k produkci medu a včely ji milují. Vyrobit si z ní můžete domácí sirupy nebo masti, které mohou být ku prospěchu při zdravotních obtížích.

Doporučený článek:  Vlasy jsou korunou krásy. Jejich špatný stav může být známkou několika nepříjemných onemocnění

Pampeliška se hodí pro trávicí systém. Působí dobře také proti rakovině, protože studie ukázaly, že její konzumace pomáhá bojovat proti rakovinným buňkám. Osvědčila se také při léčbě leukémie. Připravit si můžete léčivou mast pro nemocnou pokožku, bude tak lépe chráněná. Je skvělá na bradavice, suchou pokožku nebo jiné kožní problémy. Když ji smícháte se včelím voskem, docílíte skvělého přípravku na léčbu podráždění.

Zdroj obrázku: Freepik

Pampeliška pomůže v boji s nadváhou a vyčistí krev

Díky obsahu inulinu pomůže pampeliška také v případě, že se snažíte zhubnout a vyhnout se cukrovce. Zpomaluje vstřebávání cukru z potravy a také snižuje glykemický index potravin. Potlačuje nadměrnou chuť k jídlu a je oblíbeným doplňkem při hubnutí. Vyčistíte si s ní krev, takže organismus bude lépe fungovat.

Doporučený článek:  Ani nejlepší dieta nemusí fungovat. Tloustnutí mohou mít na vině běžné léky

Pampeliška ale není vhodná pro každého. Může způsobit alergickou reakci, takže jestli ji chtějí užívat lidé, kteří trpí na žaludeční vředy, měli by to nejdříve konzultovat se svým lékařem. Není vhodná ani pro těhotné nebo kojící ženy.

Zdroj: https://www.indigo-herbs.co.uk/natural-health-guide/benefits/dandelion