
Zdroj obrázku: Freepik
Mravenci, pracovitý hmyz, který dokáže být velice užitečný. Jenomže pokud se přemnoží, stává se naším nepřítelem. Začne ničit rostliny, dřevěné vybavení a podporovat přítomnost mšic. Co proti mravencům tedy podniknout? Především začít co nejdříve se zásahem.
V přírodě jsou užiteční, na zahradě ale škodí
Na jednu stranu vyčistí substrát od organických zbytků a přenáší semena rostlin, což usnadňuje výsev některých rostlin. Pokud se však usadí v naší zahradě, začínají tím problémy:
- hloubí podzemní chodby, čímž ničí kořenové struktury rostlin,
- v případě sucha napadají mladé výhonky rostlin,
- postavením hnízda vysušují půdu,
- staví si mraveniště v dřevěném vybavení.
Když si to sečteme, tak při reálném rozmnožení a rozšíření hnízd do zahrady mravenci natropí více škody než užitku. Proto neváhejte a začněte okamžitě jednat, pokud si všimnete jejich zvýšené aktivity.

Jak vyhnat mravence ze zahrady?
V obchodech si můžete zakoupit dražší přípravky, které vás zbaví mravenců, ale můžete si poradit i s běžně dostupnými surovinami. Zkuste použít skořici. Toto zázračné koření nám rozhodně voní, ale co hmyzu? Tam je to naopak, proto neváhejte a nasypte skořici okolo rostlin nebo míst, kde se mravenci nejvíce shromažďují.
Podobně jako skořici můžete použít kávovou sedlinu a do třetice všech prostředků můžete zkusit využít jedlou sodu nebo prášek do pečiva.
Co dál zkusit?
Pomůže vám určitě ocet. Tato superpotravina má mnohonásobné využití v domácnosti. Jediné, co musíte, je smíchat ocet s vodou ve stejném poměru, abyste dosáhli účinného prostředku proti mravencům. Pro zesílení účinku můžete využít pár kapek kozlíku lékařského a postříkat místa či povrchy, kde se mravenci objevují. Pro zvýšení účinku můžete použít i ocet neředěný.
Pokud ani ocet nezabere, zkuste použít česnek. Společně v kombinaci s kopřivou ho zalijte vodou a nechte odstát 2 dny. Poté rozlijte daný roztok na mraveniště. Malí záškodníci rádi poputují jinam.
Zdroj: https://lasvegas.rentokil.com/blog/6-natural-ways-get-rid-ants/