Osm hodin spánku dostatečný odpočinek nezaručí. Ideální doba spaní je matematicky prostá

Spánek a jeho správné načasování může ovlivnit celý náš den. Spánek je pro náš organismus a tělo velmi důležitý a je podstatné, kolik hodin denně spíme a jaká je kvalita spánku. Při narušení spánkového cyklu můžeme pocítit jisté komplikace. Jak se správně vyspat, jak rychle usnout a kdy bychom měli chodit spát, abychom byli ráno svěží?

Jak se dokonale vyspat? Poradí nejen odborníci

Důvody, které vedou k nedostatku spánku, vás možná překvapí. Jestli trávíte polovinu dne zíváním a těšíte se do postele, i když jste v podstatě vyspalí, může se jednat o dost závažný problém. Nemusí za tím být jen podzimní únava, i když je jasné, že nedostatek slunce může mít svůj podíl. Jak se dobře vyspat a zároveň spánkem netrávit 10 hodin denně?

Doporučený článek:  Správně sestavený jídelníček dokáže zázraky. Tělo se obejde dokonce bez oběda

Spánek by měl trvat alespoň 6–8 hodin denně. Jasné je, že někomu bude stačit méně a někdo zas bude dokonale vyspalý po více hodinách. Influencerka Addison Jarmanová prozradila tajemství, které zajistí dokonalý spánek. Vychází z teorie, že spíme v 90minutových intervalech. Jestli se probudíte uprostřed jednoho z nich, celý spánkový proces se naruší a bude se vám mnohem hůře vstávat.

Zdroj obrázku: Freepik

I po celonočním spánku můžete být unavení

Jestli se probudíte bez budíku a bez vyrušení, není pravděpodobné, že se probudíte po osmi hodinách. Znovu zmíníme cykly, podle kterých je jasné, že budete vzhůru spíše po sedmi a půl hodinách nebo po devíti hodinách. Nejde ani tak o to, kdy se probudíte, ale mnohem více záleží na tom, v kolik hodin chodíte spát.

Doporučený článek:  Rychlejší hubnutí a nastartovaný mozek – snídaně dodá tělu víc, než si myslíme

Můžete spát i méně hodin, ale pokud půjdete spát v pravou dobu, budete se cítit stejně odpočatě, jako kdybyste spali osm hodin a více. Jarmanová již dlouho spí právě podle 90minutových cyklů a tuto metodu si sama nemůže vynachválit. Můžete to zkusit také. Možná přišla na recept, jak si ušetřit nějaký čas, který můžete věnovat užitečnějším činnostem.

Zdroj: https://www.mirror.co.uk/lifestyle/woman-explains-youre-still-tired-26562311