Mšice na zahradě pomohou zlikvidovat berušky, účinnou prevencí jsou bylinky

Mšice jsou noční můrou všech zahrádkářů. I když je na trhu mnoho přípravků proti mšicím, vždy je lepší sázet na přírodní a neinvazivní metody. Málokdo například ví, že navázání žluté stuhy na stonek či kmen rostliny efektivně pomůže proti mšicím. Ač se to může zdát jako mýtus, tento trik opravdu funguje. Jaké jsou další způsoby, jak se mšic zbavit?

Mšice – postrach zahrad

Péče o zahradu zahrnuje nepřetržitou ostražitost vůči škůdcům. Nejčastěji se vyskytující škůdci jsou právě mšice, které mohou na zahradě napáchat mnoho škod. Mšice jsou drobný hmyz, který se usadí na spodních stranách listů a vysává z nich šťávu, čímž rostliny dokáže zahubit. Pokud se na zahradě rozšíří, můžeme se rozloučit s úrodou a krásnou zelení v okolí domu. Na trhu existuje mnoho přípravků proti mšicím, než však sáhneme po chemii, měli bychom vyzkoušet přírodní produkty a neinvazivní metody, které neohrozí rostliny.

Doporučený článek:  Kopřivový hnůj zvýší úrodu rajčat, okurek nebo malin
Zdroj obrázku: Freepik

Trik se žlutou stuhou

Jestliže se na zahradě mšice objevily, je nutné rychle jednat. Jedním ze způsobů, jak se mšic zbavit, je ovázat stonky rostlin a kmeny keřů a stromů žlutou stuhou. Žlutá barva přitahuje berušky a další hmyz, který se mšicemi živí. Na účinky není třeba dlouho čekat, jelikož se hmyz pojídající mšice objeví poměrně rychle. Žlutá stuha pomáhá také zbavit se mravenců.

Mšice jsou citlivé na intenzivní vůně

I přesto, že je žlutá stuha velmi efektivní, je dobré její účinek podpořit i dalšími metodami. Mšice jsou velice citlivé na intenzivní pachy a nemají je rády. Mezi takové patří například vůně levandule nebo máty. Z těchto rostlin lze připravit nálev a napadené rostliny pravidelně stříkat. Je také možné si na zahrádce tyto rostliny pěstovat a díky tomu se vaší zahradě mšice obloukem vyhnou.

Zdroj: https://www.conserve-energy-future.com/organic-natural-ways-get-rid-aphids.php