Jedna role nestačí. Hliníkové fólie se vyplatí mít doma zásobu, pomůže nejen v kuchyni

Hliníkovou fólii najdeme v každé domácnosti. Je sice určená hlavně na balení nebo skladování potravin, ale hodí se také na jiné činnosti. Umí vyčistit stříbrné šperky nebo pomůže s tupými nůžkami. Představíme několik aplikací, na které můžete hliníkovou fólii použít v domácnosti.

S hliníkovou fólií můžete vyčistit mnohé předměty

Hliník má čisticí vlastnosti, a proto se hodí na čištění silných nečistot. Vyčistíte tak nejen nečistoty na nádobí, ale také ty, které se na hrncích drží už dlouho. Alobal si poradí také s tukem nebo zaschlým cukrem. Alobal pomůže také ovoci a zelenině. Pokud kupujete zeleninu a ovoce do zásoby, může se snadno stát, že se brzy zkazí. Pokud je zabalíte do alobalu, budou déle čerstvé, nebudou vysychat a budou i nadále dobré.

Doporučený článek:  Sundat prsten z oteklého prstu pomůžou známé i netradiční triky. Vyzkoušejte olej nebo fólii

Díky alobalu snadněji přestěhujete také nábytek. Bude se vám lépe sunout nejen po podlaze, ale také po koberci. Snadno s ním vyčistíte také žehlicí plochu. Jestli ji používáte velmi často, hromadí se nečistoty a špína, které se mohou dostat na oblečení. Alobal si poradí také se spáleninami na žehličce.

Zdroj obrázku: Freepik

Alobal pomůže rostlinám a ochrání kovové předměty před korozí

Jestli doma nebo na zahradě pěstujete rostliny, můžete je pomocí alobalu ochránit před různými škůdci. Ochrání také kovové předměty před korozí, pokud je do hliníkové fólie zabalíte. Díky ní bude také těsto ochráněné, a to před spálením. Alobal se při pečení používá už po mnoho generací, koláče budou déle čerstvé, pokud je na alobal vyložíte.

Doporučený článek:  Jaké hrnkové květiny vám pokvetou celý rok?

S alobalem snadno vyčistíte stříbrné šperky nebo jiné předměty. Připravte si velkou mísu, zakryjte ji fólií a naplňte ji horkou vodou. Přidejte trochu soli, ponořte předměty do misky asi na dvacet minut a poté nechte předměty oschnout a vyleštěte je dosucha. Pokud chcete, aby vaše jídlo vydrželo déle teplé, zabalte ho do alobalu. Hliník udrží stálou teplotu, a to nejen v jídle.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25971/new-uses-aluminum-foil/