Obyčejná rýže se nehodí pouze k vaření. Tyhle triky ocení každá žena v domácnosti

Rýže je jednou ze základních surovin, kterou máme doma snad všichni. A většina z nás ji používá jen a pouze na jídlo. Je to velká škoda, protože ji můžete využít i na mnoho problémů, které máte v každodenním životě. Pravděpodobně si to ani neuvědomujete, ale může vám usnadnit život v kuchyni a zlepšit i váš zdravotní stav.

Velký pomocník v kuchyni

Pomocí rýže si můžete například nabrousit čepele mixéru. Nasypte 2–3 lžíce suché rýže do mixéru nebo mlýnku na kávu a zapněte přístroj asi na minutu. Tupé čepele budou znovu ostré jako břitva. Během mletí získáte rýžovou mouku, kterou můžete použít na těsto nebo na palačinky. Mletím rýže vyčistíte také mlýnek na kávu nebo na maso. Díky tomu se z jeho stěn uvolní zbytky, které se tam uchytily.

Doporučený článek:  Oblíbené hračky do vody jsou skrytou hrozbou. Nebezpečná plíseň může dítě i zabít

Rýže vám ale také pomůže odstranit spáleniny z hrnců. Uvařte v něm rýži a spálenina bude naráz pryč. Rýže sice nebude k jídlu, ale hodně vám pomůže s tímto nelehkým úkolem. Kromě toho díky rýži bude také rychleji zrát ovoce, jako banány, mango, avokádo nebo hrušky a jablka. Stačí, když ovoce vložíte do nádoby s rýží.

Zdroj obrázku: Freepik

Rýže pro krásnou pokožku

Mnoho surovin, které máte v kuchyni, slouží jako skvělá kosmetika. Rýže je jednou z nich. Po uvaření nevylévejte vodu, protože obsahuje mnoho cenných vitamínů a minerálů. Použijte ji k mytí obličeje, díky tomu bude pleť hydratovaná, zklidněná a póry budou čisté. Po umytí vlasů můžete také použít rýžovou vodu (nesolenou), nechte působit 3–4 minuty.

Doporučený článek:  Během tropických nocí je vhodné dbát na kvalitní spánek

Poté vlasy důkladně opláchněte čistou vodou. Vaše vlasy budou nádherně lesklé a pevné. Rýžový vývar také zvětší jejich objem a posílí slabé prameny vlasů. Další možností, jak můžete využít vodu po uvaření rýže, je namočit si do ní ruce. Dělejte to dvakrát týdně na 15 minut. Budete mít ruce nádherně hydratované a vyhladíte si popraskanou pokožku. Na to všechno vám pomůže jediná tekutina, kterou obvykle vyléváte do odpadu.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7918184/is-white-rice-healthy-heres-what-a-dietitian-has-to-say/