Na vysazení do zahrady nebo na balkon je důležité macešky nejprve připravit

Macešky jsou krásné jarní rostliny, které budou potěchou nejen pro vaše oko. Začínají kvést už zkraje jara, a proto jsou k prodeji na mnoha místech. Kde je mít doma, abyste jim neublížili? Můžete je mít nejen v květináči, ale také na zahradě. Jsou to rostliny, které mají spoustu barev, liší se také tvarem nebo velikostí. Jejich květenství jsou bohatá a také velmi rychle rostou.

Macešky nejsou náročné rostliny

Macešky patří mezi rostliny, které zvládne i každý začátečník. V březnu se dostanou do obchodů a zahradnictví, kde si je můžete koupit. Macešky, které si koupíte, jsou většinou ze skleníkových plodin, proto je potřeba je ještě otužovat, než je dáte ven na zahradu. Představíme způsob, jakým macešky upravovaly naše babičky. Až potom je vhodné je dát na místo, kde budou po celou dobu.

Doporučený článek:  Pouhé umytí nestačí. Nebezpečné pesticidy je nutné z ovoce a zeleniny dostat jinak

Jak tedy temperovat květiny, když si je přinesete domů? Je to jednoduchá metoda. Květiny si musí zvyknout na venkovní teploty, které jsou velmi rozdílné od těch, na které byly zvyklé ve sklenících. Nové macešky tak dejte na chráněné místo na balkon a nechte je tam několik dní. Nesmí být na studeném větru, jinak nepřežijí. Před den je můžete dát na zahradu, v noci mohou zůstat v garáži.

Zdroj obrázku: Freepik

Macešky v květináčích vytvoří kráskou mozaiku

Až poté můžete macešky dát do květináčů a truhlíků a nechat je na otevřených místech. Mezitím si pro ně můžete připravit půdu, která by měla mít kvalitní. Nesmí se zapomínat ani na zálivku. Snesou se i s ostatními rostlinami, proto jsou vhodné i do menších zahrad. Na balkoně vytvoří oázu klidu a relaxace.

Doporučený článek:  Tulipány vydrží ve váze déle čerstvé díky správnému seříznutí a ideálním podmínkám

Jestli si pořídíte různé druhy macešek, můžete se těšit na krásnou barevnu mozaiku, která vám bude dělat dobře nejen na duši. Macešky jsou rostliny, které vydrží dlouhé měsíce kvést, pokud je budete pravidelně zalévat a sem tam jim přidáte hnojivo. Společně s nimi si můžete vysadit i další okrasné rostliny.

Zdroj: http://www.balconycontainergardening.com/plants/78-grow-care-pansies