Podzim přeje novým výzvám. Pohyb venku zažene deprese a udrží tělo v kondici

Podzim je většinou spojený s aktivitami doma – spaním, odpočinkem, televizí a teplým čajem. Nemusíte se ale omezovat pouze na tyto činnosti, i na podzim se dá dělat spousta sportů, které si venku užijete. I přes pochmurné počasí můžete zůstat ve formě a cítit se dobře. Poradíme, s jakými sporty je vhodné začít právě na podzim.

Zkuste běh nebo nordic walking

Nejpřirozenějším pohybem pro člověka je rozhodně chůze. Ať se rozhodnete pro rychlejší procházky, koupíte si hole na nordic-walking, nebo se rozeběhnete, určitě neuděláte chybu, když se budete denně pohybovat venku. Je ale dobré si pořídit vhodné oblečení, které vás ochrání před nepřízní počasí. Běhat ale můžete i v dešti nebo větrném počasí. Jen je potřeba přizpůsobit tomu oblečení a také boty.

Doporučený článek:  Svým žákům dávám záměrně náročné písemné práce, které nemohou zvládnout, říká jejich učitelka

Podzim přímo vybízí k tomu, pořídit si hůlky na nordic walking. Je to oblíbený sport, který je vhodný pro lidi jakéhokoliv věku. Během tohoto sportu se moc nezadýcháte, navíc si můžete popovídat s kamarádkou, pokud ji přesvědčíte také. Chůze s holemi se hodí i na jaro a zimu, prostě se tímto způsobem můžete pohybovat po celý rok. Udržíte se v kondici a navíc vytáhnete ven i kamarády, kteří se jinak ven nedostanou.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodným sportem je i trekking nebo cyklistika

Trekking je vhodný pro lidí, kteří milují dobrodružství a nebojí se zajít na místa, kde to není úplně bezpečné. Je ale nutné si před takovým výletem na hory zjistit, jaké bude počasí. Nezapomeňte na dostatek pití a také pláštěnku, která se může hodit. Na trekking je vhodné vyrazit ve dvou, ale pokud si chcete pročistit hlavu, můžete i sami. Jen dávejte pozor, abyste chodili jen po označených trasách, kdybyste se náhodou ztratili.

Doporučený článek:  Bramborám se nemusíme vyhýbat ani při redukční dietě

Cyklistika a podzim patří k sobě. Poznáte nová místa, seznámíte se s novými lidmi, na podzim ještě bývá příjemné počasí, které vybízí k posezení na zahrádkách. Neváhejte se pustit do cyklistiky a poznat krásy okolní přírody. Na kolo je vhodné si pořídit kvalitní termo oblečení, posílíte celé tělo a zbavíte se depresí a stresu.

Zdroj: https://www.active.com/outdoors/articles/6-outdoor-activities-for-fall