Nadměrné vypadávání vlasů je nutné řešit ihned. Tělu chybí tři zásadní prvky

Vypadávání vlasů by nemělo být součástí našeho života. Především pro ženy jsou vlasy velkou chloubou, o kterou je potřeba se starat. Péčí o vlasy ukážete, že máte rádi sami sebe. Jestliže na hřebenu vidíte více vlasů, než je obvyklé, a trvá to tak několik dní, je potřeba zpozornět, protože to může značit zdravotní problém. Co dělat, aby vlasy padaly v normálním množství?

Denně vlasy ztrácíme, ale nemělo by jich být moc

Co může být příčinou nadměrného vypadávání vlasů? Je to především nedostatek vitaminů a dalších látek, které jsou potřeba k tomu, aby byly vlasy pevné, zdravé a lesklé. Základní vitaminy jsou potřeba nejen pro vlasy, ale také pro klouby, kosti a nehty. Jen díky správné stravě si můžete být jistí, že budete zdraví nejen uvnitř, ale také navenek.

Doporučený článek:  Rajčatová šťáva posílí zrak i zdravé trávení

Vlasům trvá nějakou dobu, než odpadnou od pokožky hlavy. Vlas žije asi 4 roky, poté vypadne a nahradí ho nový vlas. S nadměrným vypadáváním souvisí například těhotenství a následný porod. Právě ženám po porodu vlasy padají hodně, protože se zastaví jejich vypadávání v těhotenství. Následně to pak vypadá, že jich padá mnoho, ale postupně vyrostou nové prameny.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte svému tělu hlavně tři složky

Pokud na kartáči nacházíte tolik vlasů, že vám to nepřijde normální, je potřeba se zamyslet nejen nad tím, jak se stravujete. Makro- a mikroprvky jsou velmi důležité. Jaké vitaminy tělu chybí, když vypadávají vlasy? Je to hlavně zinek, který je základem keratinu. Stojí za to nechat si udělat testy, díky kterým zjistíte, jakou máte hladinu zinku.

Doporučený článek:  Káva ochrání játra před obávanými chorobami. Tělu prospěje ale pouze v jediné formě

Není to ale jediná látka, která souvisí s vlasy. Potřeba je také železo, které najdete například v játrech nebo vejcích. Můžete ho do těla dostat také v doplňcích stravy, pokud některou z potravin nejíte. Nedostatek vitaminu H neboli biotinu je také příčinou, že vlasy padají ve velkém množství. Tento vitamin najdete v potravinách, jako je špenát, rajče nebo žloutek.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6380979/