Jak zabalit všechno potřebné na dovolenou pod stan

Je dovolená pod stanem Vaší letošní volbou, jak strávit prázdniny? Jezdíte pod stan pravidelně, anebo je to pro vás něco nového? Nováček v oboru jistě ocení seznam věcí, které by s sebou pod stan neměl zapomenout, ale i ostřílený stanař by měl mít po ruce seznam, kterého se bude moci držet, aby nedošlo k tomu, že zapomene něco důležitého. Stanování s sebou totiž nese určitá specifika, která je nutno při balení zohledňovat. Co byste tedy s sebou pod stan rozhodně neměli zapomenout?

Zdroj obrázku: Freepik

Na noc

Prví, co byste si měli rozmyslet je, jestli se vám bude lépe spát ve spacáku spíše na karimatce, nebo na nafukovací matraci. Zvolte si vhodný spacák pro počasí, který vás čeká a sbalte si také něco, na čem budete spát. Kromě toho je dobré si nachystat také polštář nebo něco pod hlavu, na čem se vám bude dobře spát. Velmi taktické je také přibalit pro každého člena pod stan deku, kterou budete moci použít v chladnější noci. Místo pyžama byste si měli i v letních dnech zvolit spíše teplé oblečení, protože i letní noci dokážou být studené. Mnohem lépe se vám budou sundávat jednotlivé vrstvy oblečení, když vám bude horko než přemýšlet, do čeho se můžete ještě zabalit, když je vám zima.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud se rozhodnete stravovat sami

V takovém případě byste si měli s sebou zabalit některé věci navíc. Rozhodně si vezměte s sebou plotýnky, alespoň základní nádobí a příbory. Zapomenout byste neměli ani na některé potraviny, kávu, čaj či jiné nápoje. Dobré bude také základní koření, lavor na mytí špinavého nádobí, utěrka, ubrousky či houbička na nádobí a trochu jaru. Rozhodně vás vyjde levněji stravovat se sami, než abyste si na tři jídla denně chodili do restaurace či jiného stravovacího zařízení.

Doporučený článek:  Proč číst? Čtení zlepšuje kognitivní funkce i náladu!

Další vybavení

Zapomenout byste neměli ani na věci z řady osobní hygieny, podle toho, co máte v plánu, si zvolte také vhodné oblečení a nezapomeňte ani na věci, které vám pomohou relaxovat. Zabalte si knížku, pěkný film a nezapomeňte ani na elektroniku a příslušná zařízení. Vhodné je také zabalit si boty, a to tak, abyste měli i náhradní.

Zdroj: https://www.asherfergusson.com/must-have-camping-packing-list-items/