Namočení prádla předem zlepší proces praní

Pračku najdeme dnes v každé moderní domácnosti, kde patří k nejdůležitějším zařízením. Díky ní se rychle a jednoduše postaráme o čistotu našeho oblečení, ručníků a lůžkovin, aniž bychom museli trávit dlouhé hodiny ručním mácháním na valše. Obrovskou oblibu si však v posledních měsících získává staronový a podle uživatelů internetu mimořádně účinný způsob praní.

Namočte prádlo na pár hodin

Řeč je o namáčení před praním, tedy způsobu praní, díky kterému jsou oděvy ještě čistší než po prostém vytažení z pračky. Tímto způsobem dojde k odstranění špíny, díky kterému budou oblečení a ručníky dokonale čisté a bez zbytků pracích prostředků, tvrdého vodního kamene nebo jen na první pohled neviditelných nečistot. Metoda spočívá v namáčení znečištěného a suchého oblečení v horké vodě s vlastnoručně vyrobeným saponátem na mnoho hodin.

Doporučený článek:  Rostliny mohou vnést do domova štěstí i blahobyt. Tyto tři nesmí chybět v žádném domově

Do vody, ve které budete prádlo po vyprání namáčet, musíte přidat borax, jedlou sodu a jakýkoliv prací prostředek, který denně používáte k praní. Vše důkladně promíchejte a poté vyprané textilie namočte do směsi minimálně na čtyři hodiny. K tomuto účelu můžete použít vanu nebo velký lavor. Po čtyřech hodinách vložte oblečení do pračky a spusťte režim máchání.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvělé na bílé oblečení

Namáčení je skvělý způsob, jak bílé oblečení zbavit nevzhledných žlutých skvrn od potu. Pozor ale na namáčení barevného oblečení, protože zde hrozí nebezpečí vyblednutí. Namáčení funguje nejlépe s ručníky, kuchyňskými utěrkami, plenkami určenými na opakované použití a s lůžkovinami. Budete tak mít naprostou jistotu, že se vypere i veškerá špína, která třeba ani není pouhým okem vidět.

Doporučený článek:  Zatuchlině ve skříni předejde správná péče o nábytek

Metodu namáčení znaly a praktikovaly už naše babičky, avšak v poslední době se modernizovala a přizpůsobila našim podmínkám. Dobrou zprávou je, že nám pomůže ušetřit – v rámci úspor totiž mnoho domácností pere prádlo na nižší teploty a kratší cyklus. Oblečení se pak ale nemusí dostatečně vyprat.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1109588/12-things-you-should-do-putting-your-laundry-machine