Běloskvoucí záclony rozzáří každý domov. Díky domácím bělidlům budou vždy dokonalé

Záclony po čase začínají ztrácet svou bělost. Je to dáno tím, že se na nich usazují mikroskopické částečky prachu, může za to například i tabákový kouř nebo znečištěné ovzduší. Naštěstí máme pár domácích triků, jak záclony vybělit a navrátit jim šmrnc. Postačí vám pár přípravků, které určitě najdete v kuchyni. Mezi hlavní pomocníky patří kuchyňská sůl a prášek do pečiva.

Jak záclony vybělit?

Můžete použít běžně prodávané bělicí prostředky z drogérie, ale je možné, že záclony poničí. Proto raději vyzkoušejte domácí osvědčené metody. Mezi nejoblíbenější patří bělení práškem do pečiva nebo kuchyňskou solí. Tyto triky používaly již naše babičky. Nejen že jsou léta používané, ale hlavně jsou nezávadné a šetří planetu.

Doporučený článek:  Věčně zamlžená okna jsou problém, který nemusí nikdy nastat. Potřebují jen malé vylepšení

Jak vybělit záclony za pomoci kuchyňské soli?

Do mísy si připravte vlažnou vodu a přidejte čtyři polévkové lžíce kuchyňské soli. Sůl ve vodě důkladně rozmíchejte a do připravené lázně ponořte záclony. Záclony nechte v této lázni asi hodinu odmočit. Nakonec takto připravené záclony nalijte i s vodní lázní do pračky. Pračku pusťte na program pro jemné tkaniny. Záclony nejen že budou bělejší, ale díky účinkům soli budou čistější a bez viditelných skvrn.

Zdroj obrázku: Freepik

A co prášek do pečiva?

Pokud máte záclony zažloutlé, raději sáhněte po prášku do pečiva. Do misky stačí nalít vlažnou vodu a do ní nasypat celý obsah sáčku s práškem do pečiva. Poté opět nechte v této lázni záclony asi hodinu odmočit. Po této lázni postačí záclony vyprat buď ručně, nebo je opět vložte do pračky na program pro jemné tkaniny. Ideální teplota praní je 30–40 stupňů Celsia.

Doporučený článek:  S těmito triky vydrží smartphone déle nabitý

Vaječné skořápky

Mezi méně známé, ale funkční bělidlo patří také vaječné skořápky. Jak postupovat? Je to jednoduché, do bavlněného sáčku vložte sušené vaječné skořápky a tento sáček vložte do bubnu pračky společně se zažloutlými záclonami. Výsledek praní vás mile překvapí.

Zdroj: https://www.sunbell.it/en/blog-en/how-to-bleach-curtains/