Některá psí plemena nejsou vhodná pro rodiny s dětmi

Psi a děti obvykle žijí v dokonalé harmonii. Navíc péče o čtyřnohého mazlíčka děti učí zodpovědnosti, empatii a respektu. Bohužel některá plemena skutečně nejsou vhodná k malým dětem, zejména pokud máte doma batole. Vše je pochopitelně o výchově, ale někteří psi jsou z pohledu genetiky nevhodní k dětem. O jaká plemena se jedná?

Psí plemena nebezpečná pro děti

Budete se divit, ale na prvním místě seznamu psích plemen, která jsou k dětem nevhodná, jsou kříženci. Kříženci jsou velmi oblíbení, ale k malým dětem byste je pořizovat neměli. Více než polovina případů pokousání dětí byla způsobena právě kříženci. U těchto psů není nikdy jisté, ze kterých plemen přesně pochází. Kvůli tomu nemůžete přesně znát jeho povahové rysy.

Na druhém místě je americký pitbulteriér neboli pitbul. Jejich majitelé jistě nebudou souhlasit, ale u těchto psů jde hlavně o výchovu. Při špatné výchově se jedná o velmi agresivní a nebezpečné plemeno. Pitbul je svalnatý, velmi odolný vůči bolesti a má velkou sílu v čelisti. Nezkušený majitel by si ho rozhodně neměl pořizovat, a už vůbec ne k malým dětem.

Zdroj obrázku: Freepik

Velká plemena nejsou jediná, kterých byste se měli bát

Dalším je německý ovčák, což hodně lidí překvapí. Jedná se o velmi společenské a inteligentní psy, kteří se často uvádějí jako skvělí společníci do rodiny. Na druhou stranu se jedná o plemeno, které potřebuje pořádnou východu. To samé platí také pro rotvajlery, americké buldoky, kavkazské ovčáky nebo šarpeje.

Za nevhodné plemeno k dětem se ale považuje také dalmatin nebo pekinéz. Možná jste překvapení, protože se jedná o menší plemena, ale ani malí psi nemusí být ideální volbou. Často bývají nervózní a velmi bojácní, což může vést k agresivitě. Neměli byste proto vsadit na malé plemeno jen proto, že máte malé dítě. Vždy musíte dbát na správnou východu, jinak se jakékoli plemeno psa může stát nebezpečným pro vaši rodinu.

Zdroj: https://www.cheatsheet.com/culture/worst-dog-breeds-families-small-children.html/