Nepříjemnému škrábání namrzlých oken bude konec. Domácí odmrazovač se o auto postará bez námahy

Zima je pro péči o automobil asi nejtěžším obdobím v roce. Proměnlivé povětrnostní podmínky a tuhé mrazy našim vozům rozhodně nesvědčí. Většina lidí se také každé ráno potýká se zamrzlým čelním sklem a tráví dlouhé minuty jeho škrabáním. Poradíme vám, jak si můžete v kuchyni vyrobit jedinečný prostředek, který zabrání tvorbě ledové vrstvy na oknech i zrcátkách.

Ingredience na výrobu domácího odmrazovače skla

Než prostředek použijete, důkladně sklo umyjte. Nepoužívejte k tomu ale horkou vodu. Jestli již venku mrzne, proveďte celý proces v garáži. Jinak riskujete rozbití skla. Na výrobu budete potřebovat 3 sklenice lihového octa, 1 sklenici vlažné vody, měkký hadřík (z mikrovlákna), ručníky a kbelík. Tohle všechno máte jistě neustále doma, takže to nebude žádný problém.

Doporučený článek:  Kam vyrazit na teambuilding? Určitě do Posázaví na Sporthotel Kácov

Pracovní postup

Po vyčištění skla můžete nachystat samotný přípravek. Do kbelíku nalijte tři sklenice octa a přidejte do nich sklenici vlažné vody. Důkladně promíchejte. Jakmile je směs hotová, můžete do ní ponořit měkký hadřík a jemně ho vyždímat. Hadříkem opatrně otřete skla auta, a to zvenku i zevnitř. Nechte směs přirozeně uschnout. Tento postup pravidelně opakujte, aby na čelním skle a zrcátkách nevznikala ledová vrstva, kterou byste museli složitě škrábat.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí odmrazovač na bázi alkoholu

Dalším způsobem, který můžete využít, je domácí přípravek na bázi isopropylalkoholu (90%). V tomto případě budete potřebovat lahvičku s rozprašovačem, kterou naplníte do 1/3 vodou. Potom doplňte objem lahve isopropylalkoholem. Vše opatrně promíchejte. Až budete mít směs hotovou, můžete ji důkladně nastříkat na okna.

Doporučený článek:  Bezpečné vytáhnutí klíštěte sníží riziko onemocnění. Jednoduchý postup by měl mít v malíku každý

Pod vlivem isopropylalkoholu začne led okamžitě tát. Potom se ho můžete jednoduše zbavit pomocí stěrky na okna nebo jemné škrabky na led. Přední i zadní okna nezapomeňte jemně otřít měkkým hadříkem, než budete vyjíždět do práce. Stejný prostředek můžete použít také na zamrzlý zámek nebo dveře. Bude fungovat skvěle a v zimě se vám vyplatí, když ho budete mít neustále po ruce.

Zdroj: https://glassdoctor.com/blog/the-fastest-way-to-defrost-your-car-windows