Okna nastavená na zimní režim ušetří náklady na vytápění

Podzim je nejlepší období, kdy můžete připravit okna na teploty pod bodem mrazu. Budete se divit, ale správná péče o okna vám může ušetřit peníze za topení. Musíte ale vědět, jak to správně udělat. Podívejme se, jak můžete ušetřit na účtech díky jednoduchému triku, který zvládne každý. Postupujte krok za krokem a budete mít doma příjemné teplo bez vysokých účtů za topení.

Prvním krokem je mytí oken před zimou

Většina z nás myje okna před Vánoci. Má to svůj důvod. Měli byste to ale udělat ještě před prvními mrazy. Vyberte si na to teplý a oblačný den. Když bude hodně svítit slunce, nic neuvidíte a okna budou plná šmouh. Myslete také na to, že musíte použít prostředky, které jsou určené na mytí oken. Stejně dobře vám poslouží také obyčejný ocet.

Doporučený článek:  S mastnými nečistotami v kuchyni pomůže ocet nebo čpavek

Máte-li okenní rámy z plastu, můžete klidně použít vodu s octem také na rámy. Jestli jsou z jiného materiálu, musíte použít vodu s prostředkem na nádobí. Na rámy při mytí oken rozhodně nezapomínejte a používejte měkké hadříky. Budou absorbovat nejen vodu, ale také nečistoty a nepoškodí sklo. Až budete mít okna umytá a vyleštěná, můžete přejít k dalšímu kroku.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte okna zkontrolovat a správně nastavit

Technický stav oken je velmi důležitý, protože musí během zimy správně těsnit a fungovat. Vyzkoušejte, jestli se dají snadno otevřít a zavřít. Stejně tak se podívejte na panty a těsnění. Nic nesmí být poškozené nebo rezavé. Jakmile budete mít vše zkontrolované a čisté, můžete okna konečně nastavit na chladné měsíce v roce.

Doporučený článek:  Díky jednoduchým trikům vydrží řezané květiny déle svěží

Je to velmi jednoduché. Postačí vám imbusový klíč. Na kování křídla okna najdete speciální šrouby. Stačí, když je přitáhnete směrem k těsnění a okno bude nastavené na zimu. Na jaře proveďte stejnou věc, ale na druhou stranu. Během léta potřebují okna více větrat, zatímco během zimy nesmí pustit dovnitř chladný vzduch. Navíc vám nebude unikat tolik tepla a díky tomu ušetříte.

Zdroj: https://dbestdoorwindow.wordpress.com/2017/11/19/did-you-know-that-your-windows-can-be-set-for-summer-or-winter-settings/