Osvěžovače plné chemie nechte klidně v obchodě a kupte si nádherné květiny, které domov provoní

Zkrášlují interiér a fungují jako čističky vzduchu. Pokojové rostliny přinášejí radost, ale vyžadují jistou péči a pravidelnou zálivku, proto je leckdo nechce v domácnosti mít. Mají ale i další užitečnou funkci, umí překrásně provonět vzduch a mohou posloužit jako náhražka za drahé a toxické osvěžovače vzduchu. Které rostliny příjemně provoní interiér a nepotřebují přílišnou péči?

1.     Lopatkovec (toulcovka)

Prodává se pod různými názvy, v hobbymarketech často jako Peace Lily nebo Spathiphyllum, česky lopatkovec nebo toulcovka, a je skvělou volbou do interiéru pro svůj nevšední a majestátní vzhled. Tato rostlina umí vyčistit vzduch od škodlivin, k tomu překrásně voní jemným odérem, který vydrží po celý den. Vyjímá se na parapetu i psacím stole, potřebuje dostatek světla.

Doporučený článek:  Vysoká vlhkost v koupelně je vhodná pro řadu oblíbených pokojových rostlin

2.     Meduňka

Tato bylinka dokáže příjemně provonět interiér, ale není pro zapomnětlivé, protože potřebuje pravidelnou a dostatečnou zálivku. Umístění je možné na parapet i do kuchyně na linku, rostlina je nenáročná na pěstování kromě zmíněné zálivky. K tomu lze lístky použít na přípravu čerstvého čaje, který působí jako přírodní antidepresivum nebo lék na spaní.

3.     Orchidej

Klasika, kterou nelze opomenout při výběru přírodních osvěžovačů vzduchu, to je orchidej, která se dobře vyjímá na parapetu a voní příjemnou vůni. Na výběr jsou různé druhy s odlišnou intenzitou aroma.

Zdroj obrázku: Freepik

4.     Mini růže

Dalšími překrásnými pokojovkami, které zvelebí interiér a příjemně voní, jsou mini růže. Potřebují dostatek vláhy a poměrně velké množství světla, hodí se na parapet i doprostřed jídelního stolu.

Doporučený článek:  Zbytky mýdla lze ještě skvěle zužitkovat. Vyzkoušejte triky, které zlepší den

5.     Jasmín mnohokvětý

Tato pokojovka je známá svými bohatými malými kvítky bílé barvy, které vypadají kouzelně na parapetu i stojanu na květiny. Vydávají jemnou květinovou, lehce nasládlou vůni v průběhu noci.

6.     Levandule

Kousek Středomoří doma? Skvělou volbou je levandule, která vydává uklidňující příjemnou vůni, k tomu odpuzuje polétavý hmyz a komáry. Vhodné umístění je na parapet.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/fragrant-houseplants-36831341