Nevypité pivo místo do dřezu nalijte do květináčů. Původně opilecký nápad převzali zkušení pěstitelé fíkusů

Máte doma fíkus a skvěle vám prospívá? Přesto pro něj můžete udělat ještě víc. Pokud chcete, aby měl opravdu krásné a lesklé listy, zdravé kořeny a rychle vám vyrostl, můžete použít obyčejné pivo. Jak může pivo pomoct v péči o fíkus? Díky obsahu vitamínů a látek v něm obsažených udělá dobře nejen fíkusu, ale i řadě jiných rostlin, především kvetoucím.

Jak může pomoci konkrétně fíkusu?

Pivo obsahuje látky, z kterých bude mít fíkus prospěch. Jde o chmel, ječný slad, kvasnice a minerální látky, jako je vápník, hořčík, draslík a fosfor. Roztok, který připravíme z piva a vody, posiluje kořeny fíkusu a urychluje jeho vývoj. Poznáte to i na listech, které budou zdravější, pevnější a lesklejší.

Doporučený článek:  Mšice na zahradě pomohou zlikvidovat berušky, účinnou prevencí jsou bylinky

Nepoužívejte čerstvé pivo

Rozhodně nepoužívejte čerstvé pivo. Jinak byste rostlinám mohli i ublížit. Je potřeba použít pivo, ze kterého již vyprchaly všechny bublinky. Ideální je, pokud máte zbytky piva z předchozího dne. Nejlépe je zužitkujete právě tak, že je dáte rostlinám. Použijte nízkoprocentní pivo, nejlépe světlé. Rozhodně ne speciální piva, tmavá piva nebo jakákoliv s příchutěmi, do kterých jsou přidávána barviva, sladidla a další látky.

Zdroj obrázku: Freepik

Pivo použijte zředěné

Nelijte na rostlinu neředěné pivo rovnou z lahve. Vezměte si sklenici odstáté vody a nalijte do ní 50 ml piva. Řádně promíchejte a použijte na zalití rostliny. Tuto zálivku stačí aplikovat jednou za měsíc. Změny budou na rostlině brzy viditelné, bude silnější, a nejvíce to poznáte na listech, které budou pevnější, lesklejší a zdravější.

Doporučený článek:  Tipy, díky kterým muškáty pokvetou celé léto

Pivo můžete použít i přímo na listy

Nemusíte pivo využít jen na zálivku. Pokud vám ho zbylo více, můžete ho použít i na otření listů fíkusu. Naneste ho na hadřík a důkladně vyleštěte listy. Tímto způsobem z nich odstraníte nečistoty, dodáte jim živiny a navíc se budou krásně lesknout. Vyzkoušejte použít pivo i na jiné pokojové rostliny a nebudete litovat.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/using-beer-on-plants.htm