Trápit se se mšicemi je zbytečné. Víc než speciální prostředky pomůže geniální trik se stuhou

Sen o krásné zahradě, která na první pohled prospívá, má snad každý zahradník. Ne vždy se to ale daří, často jsou na vině různí škůdci, kteří prostě nedají rostlinám pokoj a ničí je, kdykoliv se jim naskytne příležitost. Expertem na to jsou zejména mšice. Dokážou se velmi rychle množit a klidně i během pár týdnů zničit celou zahradu. Nezaměřují se navíc jen na kvetoucí rostliny, ale také na různé druhy zeleniny. Možná ale netušíte, že proti nim zabírá jeden velmi chytrý trik. Zkuste jej i vy.

Doporučený článek:  Na slimáky lze vyzrát. Díky těmto patentům se už na zahradu neodváží vrátit

Žlutá pomůže

Pokud nejste zrovna zastánci chemických postřiků, možná už jste zkusili nepřeberné množství různých lidových receptů, jak se zbavit mšic. Pokud ale žádný nefungoval, možná už zvažujete možnost zkusit to s nějakou chemií. Dejte ještě poslední šanci tomuto originálnímu nápadu, ke kterému nebudete potřebovat nic víc než žlutou pásku nebo stuhu. Ano, je to skutečně tak – žádné jiné prostředky netřeba. Říkáte si, jak by mi mohla pomoci obyčejná žlutá stuha? Vyzkoušejte a uvidíte, že se po mšicích slehne zem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak to může fungovat?

Princip je skutečně jednoduchý a nesmírně chytrý. Pokud ovážete kolem rostlin sytě žluté pásky nebo stuhy, uvidíte, že jim mšice vůbec neuškodí. Není třeba za tím hledat nějaké kouzlo nebo šarlatánství, vysvětlení je mnohem jednodušší, než byste si mysleli. Faktem totiž je, že žlutá barva je doslova magnetem pro berušky. A jak jistě víte, pro berušky jsou mšice velmi oblíbenou lahůdkou, kterou si dopřejí skutečně s chutí. Umí dokonce spořádat denně stovky mšic nebo jejich larev, takže vaši zahradu ochrání před jejich invazí.

Doporučený článek:  Pecka z avokáda je skvělá do kosmetiky i pro dekoraci. Odteď už ji nevyhodíte

Vyplatí se myslet na prevenci

Ideální je, pokud si armádu berušek budete pěstovat postupně. Žluté pentle tedy rozvěste po zahradě již od raného jara, aby se berušky na vaši zahradu postupně nastěhovaly a mšice si vůbec netroufly se zde ukázat.

Zdroj: https://www.gardenbetty.com/organic-pest-control-101-7-easy-solutions-for-getting-rid-of-aphids/