Díky jedinému tlačítku bude klimatizace v autě fungovat mnohem lépe. Málokdo o něm však ví

Teploty se stále drží vysoko. Kdo nemá žádné povinnosti, plánuje cestu k vodě. Jsou i lidé, co musí do práce nebo musí cestovat autem. To není v horkých dnech nic příjemného a není nic výjimečného, když klimatizace doslova nestíhá. I když máte nastavenou tu nejnižší teplotu a intenzitu foukání na plno, necítíte se komfortně. Často to může být způsobeno jednou drobnou chybou – nevíte, že v autě máte důležité tlačítko.

Pustit a nastavit klimatizaci umí každý

Každý, kdo má v autě klimatizaci, ji určitě umí pustit. V základu – u manuální klimatizace – ji stačí aktivovat a dále už jen nastavit intenzitu foukání. U sofistikovanějšího řešení – automatické klimatizace – stačí po aktivaci nastavit teplotu a o všechno ostatní se postará auto. Ač to zní jednoduše, je ještě jedno tlačítko, o kterém je vhodné vědět. Pomůže totiž právě v těch nejteplejších dnech.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč se auto nechladí?

V horkých dnech se může objevovat častý problém s tím, že interiér auta není vychlazen tak, jak si představujeme. Na vině může být řada věcí. Nesprávně fungující klimatizace, málo chladiva, ale i její celkově nedostatečný výkon, pokud se do vozu opírá silné slunce.

Doporučený článek:  Při čištění toalety se uplatní osvědčené domácí prostředky

Princip fungování klimatizace totiž není žádná věda. Auto nasává venkovní vzduch, ten ochlazuje a dále ho fouká do interiéru. Kámen úrazu je právě v tom, že je nasáván vzduch venkovní o často extrémně vysoké teplotě.

Jedno tlačítko problém s nedostatečným chlazením vyřeší

Jak zefektivnit fungování klimatizace v parných dnech? Stisknutím tlačítka pro vnitřní cirkulaci. V tu chvíli auto nebude nasávat horký vzduch zvenku. Bude používat ten v autě. Může mít klidně o 10, ale i 15 stupňů Celsia nižší teplotu. Ochladit ho na potřebné stupně bude mnohem jednodušší než u rozpáleného venkovního vzduchu. Je však třeba si uvědomit, že tento fígl začne fungovat až ve chvíli, kdy ve voze bude chladněji než venku. V opačném případě se stále vyplatí nasávat vzduch z exteriéru.

Zdroj: https://www.southernliving.com/travel/car-air-recirculation-button