Roztomilá kuna dokáže nadělat doma pořádnou spoušť. Vyžeňte nezvaného hosta humánními metodami

Kuny jsou zvířata, která vedou noční životní styl, ale stává se, že se s nimi můžete setkat také během dne. Dávají přednost klidným místům, jako jsou opuštěné dutiny, zákoutí zahrady nebo podkroví hospodářských budov. Když do našeho domu přijde nechtěný nájemník, je vhodné jej co nejdříve vypudit, než poškodí některé části domu. Existuje několik účinných metod, které neohrozí život zvířete. Jak vyděsit kunu ze zahrady? Máme pro vás praktické způsoby.

Je kuna v zahradě nebezpečná?

Dospělá kuna dosahuje délky asi jednoho metru a má hnědé zbarvení. Kromě toho se kuna vyznačuje bílou skvrnou na hrudi. Toto zvíře je nejaktivnější v noci, ale někdy se s ní můžeme setkat i během dne. Kuny mají velmi silné tlapky, což jim umožňuje efektivně skákat a šplhat. Proto si pro svůj úkryt často vybírají podkroví hospodářských budov nebo rodinných domů. Toto zvíře, vzhledem k tomu, že má ostré zuby, může způsobit velké škody. Na druhou stranu je kuna užitečná, protože loví myši a krysy.

Doporučený článek:  Po aspirinu sahají lidé stále častěji. Chřipka už není ten hlavní důvod

Způsoby, jak kunu vyhnat

První z možností je řádné utěsnění budovy. Opravte všechny otvory, kterými se může kuna dostat dovnitř. Pokud nejste schopni zjistit, kudy kuna vnikla, zkuste rozptýlit mouku v blízkosti stěn domu. Bílé značky zanechané dravcem vám ukážou místo pobytu zvířete. Večer utěsněte všechny otvory síťovinou nebo pěnou.

Zdroj obrázku: Freepik

Odpuzovače pro kuny

Dalším způsobem jsou odpuzovače kun a hlodavců. Tato zařízení dělají nepříjemné zvukové vlny. Nejsou slyšitelné lidskému uchu, ale pro tato zvířata ano. Na trhu jsou také zařízení, která vydávají zvuky jezevců. Jedná se o přirozené nepřátele kun, což je důvod, proč tyto zvuky jistě zaženou nezvaného hosta.

Doporučený článek:  Lednici vyčistí ocet, sůl nebo jedlá soda. Zbaví ji bakterií i pachů

Bezpečná past

Další možností je použití pasti. Najdete je v zahradních nebo internetových obchodech. Správně provedená past by měla mít vchody ze dvou stran. Jako návnada budou fungovat kuřecí vejce. Jakmile se vám podaří chytit kunu, vložte ji do transportéru nebo kartonové krabice a vezměte ji do nedalekého lesa nebo na louku.

Zdroj: https://www.yourgardentips.com/get-rid-of-martens-on-the-roof/