Okurkové slupky lze ještě skvěle využít. Tyhle úžasné triky zná málokdo

Když si připravujete okurku, možná její slupky vyhazujete, jako to dělá valná většina lidí. Je to ale plýtvání, protože slupky můžete využít také jinak. Je to nenápadná část okurky, kterou můžete použít například k odstranění škůdců nebo si vyrobit kosmetický prostředek, který vaši pokožku rozzáří.

Jak můžete okurkové slupky využít?

Je to velmi jednoduché. Okurku většinou při přípravě salátů nebo jiných pokrmů oloupeme. Je ale pravda, že ve slupce najdete spoustu vitaminů a dalších látek. Proto by byla velká škoda okurku loupat, ale pokud to tak děláte, nevyhazujte slupky. Jejich využití je všestranné a možná budete překvapení, k jakým účelům je můžete využít.

Doporučený článek:  Čištění konvice zabere jen chvilku. Díky odpadu z kuchyně bude jako nová

Slupky pomohou například zbavit se mravenců. Mravenci se v kuchyni mohou objevit velmi rychle a také se velmi rychle množí, proto je potřeba proti nim zasáhnout co nejdříve. Snadno se dostanou do potravin, které nejsou dobře uskladněné. V takovém případě je budete muset vyhodit. Proto je dobré vzít si slupky od okurek a použít je. Dejte je na místa, kde jsou mravenci nejvíce vidět. Okurka obsahuje složky, které mravencům nevoní.

Zdroj obrázku: Freepik

Slupkami můžete vyčistit domácnost

Slupky od okurek můžete využít také na jiné věci. Jednou z nich je leštění nerezových prvků v domácnosti. Nerezové předměty jsou sice moderní a lehce udržovatelné, ale musíte o ně pečovat. Hodí se také na úklid koupelny. Nastrouhejte a smíchejte slupky s trochou soli. Pastu pak naneste na vanu i umyvadlo, nechte působit a poté setřete. Budete překvapení, jak okurka zafunguje!

Doporučený článek:  Plyn, indukce, nebo sklokeramická deska: vyberte variantu, která sedne vašim potřebám

Okurku ale můžete použít také na svůj obličej. Pleťové okurkové masky jsou velmi oblíbené, protože hydratují pokožku a dodají jí skvělý vzhled. Přitom stačí jen slupky přiložit na obličej a nechat chvíli působit. Ze slupek si také snadno vyrobíte kompost nebo hnojivo, které se bude hodit na vaše rostliny.

Zdroj: https://www.herzindagi.com/beauty/how-you-can-use-cucumber-peels-article-105761