Skvrny od kávy nebo čaje už hrnečky kazit nebudou. Snadno je vyčistí osvědčené prostředky

Sediment v hrncích a šálcích je noční můrou mnoha lidí. Jeho vyčištění mnohdy není snadný úkol a nepomáhají ani chemické prostředky. Existují ale osvědčené domácí metody, díky kterým se můžete snadno zbavit i zašlých a silných skvrn od čaje a kávy, takže váš oblíbený hrneček bude vypadat opět jako nový.

Čistěte hrnky pravidelně

Čajový sediment je sice neškodný, ale vytváří na vnitřní straně nevzhledné tmavé skvrny, které se špatně odstraňují. Hrnky se po čase přestanou lesknout a vypadají špinavě, i když jsme je právě drhli houbičkou. Je třeba zdůraznit, že je dobré sediment pravidelně likvidovat, protože při dlouhodobém ponechání v hrnku není jeho vyčištění tak snadné. Prostředek na mytí nádobí ani myčka si s ním neporadí, proto zkuste domácí prostředky.

Doporučený článek:  Podzimní nečas dává obuvi zabrat. Ochránit ji můžeme domácími prostředky

Tyto domácí prostředky, které budete potřebovat, nejspíš najdete i ve své kuchyni. Účinný je zejména citron a jedlá soda. Citron je ceněný pro mnoho účinků nejen na zdraví, ale i při domácím úklidu. Toto kyselé ovoce skvěle zatočí se sedimentem z čaje nebo kávy, stačí do špinavého hrnku vymačkat trochu šťávy, dolít vodou a nechat odstát. Usazenina nejprve zesvětlá, a když ji po hodině umyjete houbičkou, zmizí úplně.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste jedlou sodu

Jedlá soda je rovněž užitečná při odstraňování hnědých skvrn z hrnku. Lžíci tohoto bílého prášku stačí smíchat se dvěma lžícemi teplé vody, aby se vytvořila pasta. Tu pak natřete na místa, kde se vytvořil sediment. Nechte několik minut působit a poté hrnek důkladně vydrhněte hrubší stranou houbičky na nádobí. Nakonec opláchněte teplou vodou.

Doporučený článek:  Okurky lze vypěstovat i na malém balkoně. Dostatek slunce a zálivky zajistí bohatou úrodu

Sílu obou prostředků můžete také zkombinovat. Smíchejte jednu lžičku jedlé sody se šťávou z půlky citronu do tuhé pasty. Výsledný prostředek vás účinně zbaví nečistot v hrnku. Bude fungovat i na odolnější nečistoty. Použít ale můžete také prášek do pečiva nasypaný na vlhké houbičce nebo sůl. Někteří lidé doporučují použít zubní pastu.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-remove-coffee-stains-from-mugs/