Tabletu do myčky lze využít také do pračky. Spotřebič vyčistí a prodlouží jeho životnost

Tableta do myčky je univerzální věc, kterou nemusíte používat jen k mytí nádobí. Skvěle ji můžete využít také v pračce. Správná hygiena a pravidelné čištění pračky přispěje k jejímu efektivnějšímu provozu. Díky tomu prodloužíte její životnost, nebudete muset brzy investovat do nového spotřebiče a navíc snížíte náklady na energie, protože bude správně fungovat. Ukážeme vám, jak vyčistit pračku pomocí prostředku na mytí nádobí.

Čištění pračky nemusí být náročné

Existují hned dva spolehlivé a velmi účinné způsoby, jak důkladně vyčistit pračku pomocí tablet do myčky. První možností je vhodit prostředek přímo dovnitř do prázdného bubnu a pustit program na 60 stupňů. Po dokončení cyklu jednoduše otevřete dvířka a nechte pračku vyschnout. Díky tomu se zbavíte plísní a bakterií. Vždy nechávejte dveře otevřené, alespoň nějakou dobu po každém vyprání, aby měl buben pračky i těsnění šanci důkladně vyschnout, protože jinak se budou všude tvořit plísně.

Doporučený článek:  Rostliny, které přinesou smůlu a neštěstí do domu: těchto se okamžitě zbavte
Zdroj obrázku: Freepik

Druhou možností je rozpustit tabletu v misce s vodou. Díky této směsi můžete snadno umýt gumové těsnění, na kterém se často tvoří plíseň a drží se tam nečistoty. Opatrně vezměte každý roh těsnění a pomocí zubního kartáčku vydrhněte tuto část pračky. Zbytek těsnění očistěte hrubou houbou namočenou v roztoku a nechte dvířka opět otevřená, aby vše dokonale vyschlo.

Čištění zásobníku na prací prášek

Pravidelné a systematické čištění vyžaduje nejen buben pračky, ale také zásuvka, do které dáváte prací prášek. Obvykle jej velmi jednoduše vyndáte a můžete důkladně umýt. Vložte zásuvku do velké mísy nebo vany a přidejte vlažnou dobu. Do vody vložte kapsli do myčky a nechte ji rozpustit. Houbou vyčistěte zásuvku na prášek. Jakmile bude dokonale čistá, můžete ji osušit papírovými utěrkami, nechat vyschnout na vzduchu a potom vrátit zpět do pračky. Celý tento proces nezapomínejte dělat alespoň jednou za měsíc.

Zdroj: https://www.reviewed.com/laundry/features/can-you-use-dishwasher-tablets-to-clean-a-washing-machine