Pivoňky ve váze jsou jedinečnou dekorací. Stačí přihodit trochu do vody a vydrží mnohem déle

Pivoňky jsou nádherné a velmi oblíbené květy, které chce mít mnoho lidí doma ve váze. Bohužel řezané velmi rychle vadnou a brzy je musíme vyhodit. Jestli je chcete použít jako dekoraci na dlouhou dobu, musíte se držet několika základních pravidel. Podívejme se, jak byste se měli starat o řezané pivoňky ve váze.

Pivoňky jako živá dekorace

Hodně lidí miluje vůni i vzhled živých květin. Sladká vůně pivoněk je v domově velmi žádaná a oblíbená. Existuje mnoho odrůd, ze kterých můžete vybírat. Minimálně jedna z nich vás zaručeně okouzlí svým tvarem nebo barvou květů. Kytice z pivoněk bude vždy jedinečná a skvěle bude vypadat v každém interiéru. Získáte díky nim nejen krásný doplněk, ale také velmi příjemnou vůni, která se rozline po celé místnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně pečovat o pivoňky ve váze?

Chcete dát pivoňky do vázy? V první řadě z nich ořízněte stonky. Doporučuje se je zkrátit asi o 5 centimetrů. Odstraňte také spodní listy ze stonku, aby se nedotýkaly vody. Dávejte si pozor také na čerstvou vodu, kterou byste měli měnit každý den. Měla by být studená, ale nesmí být ledová. Při umístění vázy myslete na to, že pivoňky nemají rády slunce. Proto jim vyberte světlé místo, kam se nedostane přímé slunce.

Jak prodloužit životnost řezaných pivoněk?

Existuje mnoho jednoduchých domácích metod, jak můžete prodloužit životnost řezaných květin ve váze. Květináři doporučují nasypat do vody trochu kyseliny citronové nebo cukru. Stejně tak můžete do vázy vložit haléř, díky kterému se nebude rozvíjet plíseň. Vložit můžete do vody také aspirin, který ji bude dezinfikovat a prodlouží životnost řezaných pivoněk.

Existuje i mnoho dalších osvědčených metod. Nejlepší bude, když se poradíte přímo s květinářem, který vám bude rostliny prodávat. Možná se dozvíte nějaké tajné triky, které vám pomohou udržet řezané rostliny čerstvé a krásné po mnohem delší dobu.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/flowers/perennials/how-to-keep-peonies-fresh/