Malá tříska dokáže způsobit velké nepříjemnosti. Vytáhnout z kůže ji jde několika způsoby

K tomu, aby se vám tříska zaryla do kůže, není potřeba žádných složitých činností. Stačí, když chvilku pracujete se dřevem a nedáte si pozor. Třísky si navíc nemusíte všimnout hned, ale klidně i po několika dnech. Poté už je těžší ji odstranit, ale i tak si můžete poradit doma bez zásahu odborníka.

Třísku můžete vyndat jehlou

Jestli se vám tříska dostala pod kůži, máte několik možnost, jak ji zpod kůže vyndat. Pokud se tříska odstraní rychle, je možné, že se obejde bez bolesti, zánětů nebo otoků. Tady ale musíte jednat velmi rychle, a to hned při zjištění, že třísku pod kůží máte. Objevit se může dokonce infekce. Použít k jejímu odstranění můžete pinzetu nebo jehlu, obojí by mělo být dezinfikované.

Doporučený článek:  Kakao prodlužuje život. Ne ovšem to, které většina lidí pije

V lékárně můžete dokonce koupit sterilní jehly určené přímo na tento účel. Krejčovskou jehlu použijte pouze v případě, kdy je to opravdu nutné. Stačí odstranit vnější vrstvy kůže a třísku vyndat buď jehlou samotnou, nebo použít pinzetu v případě, že je kousek viditelný mimo kůži. Jestli je tříska hluboko, můžete dané místo namočit a třísku přesunout pomocí pemzy na místo, kde půjde snadněji vytáhnout.

Zdroj obrázku: Freepik

K odstranění můžete použít domácí prostředky

Třísku lze sice vytáhnout jehlou nebo pinzetou, ale pomoci si můžete také jinými prostředky. Skvělá je ichthyolová mast, můžete použít také pastu z jedlé sody a několika kapek vody nebo směs z chleba nebo otrub (ale ty je nutné převařit). Zkusit můžete také všemocný med nebo kosmetickou hlínu. A takové obklady můžete aplikovat velmi jednoduše.

Doporučený článek:  Nenáviděný plevel je chyba likvidovat. Šťáva z kopřivy dodá tělu sílu a zdraví

Na místo, kde máte třísku zapíchnutou, namažte surovinu, kterou jste si vybrali, následně přelepte náplastí nebo dejte obvaz. Několik hodin počkejte a poté zkontrolujte, jestli se tříska posunula na povrch pokožky. Pokud se tak neděje, bude nutné tento postup opakovat. Lékaře můžete navštívit jen v případě, že se vám nedaří třísku vyndat. Pokud se objeví otok, zánět nebo jiné komplikace, nečekejte a odborníka navštivte.

Zdroj: https://trustcarehealth.com/blog/5-creative-ways-to-painlessly-remove-a-splinter