Po bodnutí komárem uleví domácí prostředky

Komáři jsou součástí hlavně letního období, protože milují umělé světlo a rádi si pochutnají na naší pokožce, kterou vystavujeme slunečním paprskům. Večer si zase užíváme grilování na zahradě nebo si posedíme na zahrádce. Komáři ale mohou způsobit štípnutí, kterého si na první pohled nemusíte všimnout. Místo ale začne svědit a můžete se dostat do stádia, že se vám vytvoří nepříjemný bolák.

Kousnutí od komára může zkazit dovolenou

Noční letní svícení, rozdělávání ohňů nebo další aktivity při světle komáry velmi lákají. Proto se kolem nás neustále motají a čekají na příležitost, aby se mohli zakousnout. Zajímavostí je, že krev sají pouze komáří samičky, které potřebují energii na kladení vajíček. Samci od komára jsou neškodní a nebodnou vás. My vám poradíme, jak si ulevit od svědění, pokud se komárovi povedlo vás štípnout.

Doporučený článek:  Čištění indukční varné desky usnadní pěna na holení

Po štípnutí se vám nic stát nemusí, ale může se objevit alergická reakce. Proto je dobré zajistit, aby se vám komáři vyhnuli. Tělo začne může reagovat na sliny, které komáři pouštějí do naší krve. Proto se na kůži objeví pupínek, který zanedlouho svědí, a pokud si ho budete škrábat, můžete se objevit otok, nebo dokonce krev.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zamezit svědění?

Před komáry je dobré se chránit, a to nejen repelenty a dalšími přípravky, ale také vhodným oblečením. Můžete si doma vyrobit vlastní přípravek, do kterého dáte jen suroviny, které jsou přírodní a mohou vás ochránit. Esenciální oleje smíchejte s vodou, roztok nastříkejte na sebe i kolem sebe a budete chránění. Vhodné jsou citronový, mátový nebo skořicový olej. Tyto vůně jsou pro komáry aromatické a budou se jim vyhýbat.

Doporučený článek:  Neprůstřelná káva je hit, který si zamilujete. Zlepší koncentraci a podpoří hubnutí

Svědění můžete zamezit například použitím jedlé sody. Smíchejte ji s vodou, vytvořte pastu a tu si nanášejte na místo kousnutí. Po několika minutách by se vám mělo ulevit, po půl hodině pastu smyjte vodou. Pomoci mohou také éterické oleje, ale dejte si pozor, abyste si nepoškodili pokožku ještě více.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/outdoor-health/home-remedies-for-mosquito-bites, https://www.stlouischildrens.org/health-resources/symptom-checker/mosquito-bite, https://www.healthline.com/health/allergies/mosquito-bite, https://www.britannica.com/animal/mosquito-insect, https://www.cdc.gov/mosquitoes/mosquito-bites/symptoms.html