Předražené krémy jsou zbytečné. Na akné působí nejlépe bylinka, která roste na každé louce

Vlaštovičník možná neznáte, ale je to skvělá bylina, kterou můžete použít v případě problémů s pletí. Zbavíte se s její pomocí hlavně akné nebo lupénky. Při kožních onemocněních pomůže právě vlaštovičník, který patří mezi přírodní produkty, co se týče péče o pokožku. Jestli máte pocit, že vaše pokožka potřebuje pomoci, vlaštovičník určitě vyzkoušejte. Dokonce si ho můžete sami vypěstovat nebo si vyrobit vlastní mast.

Vlaštovičník dokáže vyčistit pleť

Rostlina má antibakteriální vlastnosti, proto se hodí k čištění poškozené pleti, na které se objevuje lupénka nebo akné. Právě vlaštovičník na kůži působí skvěle. Rostlina může dorůst do výšky až půl metru, poznáte ji podle velkých a zelených listů. Květy se zbarvují do žluta, plody připomínají lusky. Rostlinu můžete najít hlavně na březích potoků a řek, ale objevit se může také v lesích.

Doporučený článek:  Špenát nabízí víc než pořádnou dávku železa. Toto jsou další důvody, proč ho pravidelně jíst

Výhonky je pak vhodné sbírat v květnu nebo červnu. V případě, že trpíte kožními nemocemi, můžete pít šťávu z vlaštovičníku. Právě šťávu obsahuje množství krémů, které najdete v lékárnách a působí příznivě na lidskou pokožku. Masti pak mají antibakteriální vlastnosti, skvěle hydratují pleť a snižují svědění nebo podráždění.

Zdroj obrázku: Freepik

Mast si můžete vyrobit sami doma

Vlaštovičník je skvělým pomocníkem na léčbu akné. Pomůže totiž mazovým žlázám, které budou produkovat menší množství mazu. Tím pádem se černé tečky nebo přímo akné budou vyskytovat co nejméně. Bradavice jsou také kožní problém, který můžete vyřešit pomocí masti z vlaštovičníku. Stačí nanést tenkou vrstvu na postižené místo a vmasírovat do pokožky.

Doporučený článek:  Rajčata s okurkami jsou oblíbenou kombinací, naše zdraví za ni ale nepoděkuje

Mast si navíc můžete připravit i sami. K tomu budete potřebovat 400 g husího sádla, asi dvě hrsti vlaštovičníku a také 50 ml lihoviny. Rostlinu si nasekejte na kousky, sádlo si mezitím rozpusťte v hrnci. Odstavte a přidejte vlaštovičník. Promíchejte a nakonec přilijte lihovinu. Přeceďte přes sítko do sklenice a dvakrát denně, ráno a večer, můžete používat.

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-676/greater-celandine