Postřik ochrání třešně před nemocemi a škůdci

Třešně jsou vynikající ovoce, které si mnoho lidí pěstuje na zahradě. Bohužel tyto stromy jsou poměrně náchylné na poškození chorobami a škůdci. Postřik třešní je nutné provádět pravidelně, abyste se dočkali velké úrody. Nepotřebujete přitom chemické prostředky, ale jen suroviny, které najdete doma. Podívejme se, jaké postřiky můžete použít na ochranu své třešně.

Kdy stříkat třešně?

Existují pravidla, podle kterých byste se měli řídit. Jestli nebudete dodržovat časové rozpětí postřiků, nemusí ošetření přinést očekávané výsledky. V první řadě postřik nesmíte aplikovat za deště. Vyvarujte se ale také silného slunce, protože by mohlo dojít k popálení rostliny. A s postřikem začněte až ve chvíli, kdy bude průměrná denní teplota minimálně 7 stupňů.

Doporučený článek:  Rododendron potřebuje polostín, správnou zeminu a pravidelnou výživu

Postřik proti škůdcům a nemocem

Použití prostředku proti škůdcům záleží na tom, čeho se chcete zbavit. Na mšice použijte cibulový nebo kopřivový odvar. Nezapomeňte před postřikem třešní odstranit výhonky a listy, které jsou napadené mšicemi. Proti vrtuli třešňové použijte klasické lapače hmyzu rozvěšené na třešni. Dospělí jedinci se přilepí a nebudou klást vajíčka do plodů třešně. Najdete ale také speciální ekologické postřiky v obchodě.

Zdroj obrázku: Freepik

Největším rizikem pro třešně je hnědá hniloba stromů. Na postřik si připravte přesličkový odvar, který byste měli používat v době květu třešní po naředění s vodou (v poměru 1 : 4). Použít samozřejmě můžete také klasické fungicidy nebo ekologické přípravky na ochranu rostlin proti houbovým chorobám.

Doporučený článek:  Dříve nejoblíbenější pokojovka upadla do zapomnění. Asparágus přitom i dnes dokáže rozzářit interiér

Kdy stříkat třešně mědí?

Postřik mědí se používá pro ochranu před bakteriálními a houbovými chorobami stromů. Aplikovat byste měli postřik, jakmile zaznamenáte první změny na stromech. Použít ho ale můžete také preventivně, pokud měly stromy s těmito chorobami problém v minulých letech. Ideální období pro měděný postřik je přelom března a dubna (při venkovní teplotě 6–7 stupňů) nebo během května.

Zdroj: https://www.starkbros.com/growing-guide/how-to-grow/fruit-trees/cherry-trees/spraying