Pračky skutečně kradou ponožky. Dá se tomu však předejít banálním trikem

Ze dne na den se vám zmenšuje zásoba ponožek nebo se vám kupí ponožky, které nemají druhou do páru? Pokud zmizely beze stopy a neumíte je najít ve skříních ani v jiných zákoutích, může jít o problém v pračce. S tímto problémem se určitě setkalo hodně z nás. Naštěstí řešení není vůbec komplikované.

Mizení během praní

Nejčastější příčinou ztráty ponožek jsou pračky. Ponožky v ní zůstávají, když se buben otáčí a těsnění se pod vlivem pohybu oddaluje. Pokud je jedna z ponožek během praní blízko netěsnící gumy, může se stát, že se do tohoto prostoru velmi snadno dostane. Po dokončení praní se těsnění vrátí na své místo a my si tím pádem změny nemůžeme všimnout.

Doporučený článek:  Zamiokulkas nepotřebuje mnoho světla ani zálivky

Kromě ponožek se však v těchto prostorách mohou ztrácet také kalhotky nebo kravaty. Proti tomuto pohlcování však lze velmi jednoduše bojovat. Nebudete potřebovat kupovat speciální zařízení a s tímto věčným problémem si poradíte jednou provždy.

Zdroj obrázku: Freepik

Osvědčená ochrana proti ztrátě

Stačí, když pár ponožek upevníte spolu bezpečnostním kolíkem. To samé lze udělat i s kalhotkami. Kancelářský klip vám k tomu bude také bohatě stačit. Stojí za to pamatovat na upevnění ponožek před vhozením do koše se špinavým oblečením. Tak na tento trik nezapomenete a ponožky se vám neoddělí, dokud je nevytáhnete čisté z pračky. Populárním způsobem je také speciální síťka na oblečení.

Doporučený článek:  Dobrá rada, jak správně vybrat vejce

Pokud si všimnete, že pračka vám snědla jednu z ponožek, nemusíte dělat paniku. Všechno není ztraceno. Jakmile spatříte, že vaše ponožka nemá druhou, vraťte se k pračce a odstraňte kryt, který se nachází přímo pod bubnem. Ponožky se nejčastěji nacházejí právě zde. Pokud tam nejsou, zavolejte profesionála k hlubší kontrole. Může být nutné odstranit ohřívač, zkontrolovat filtr a vypouštěcí potrubí.

Zdroj: https://www.reviewed.com/laundry/features/youre-not-crazy-your-socks-really-can-disappear-in-the-wash