Pravidelná péče o paty je dokonale vyhladí a zjemní. Peeling a vitamíny potřebují po celý rok

Kdy si lidé všimnou, že jejich chodidla nevypadají nejlépe, pokožka je suchá a paty popraskané? Samozřejmě v teplých měsících, které si žádají pantofle, sandálky nebo žabky. Chodidla a paty se musí sledovat po celý rok a péče o ně se nesmí zanedbávat, protože ze dne na den se jejich stav nezlepší. Přitom stačí málo, k domácímu ošetření není potřeba nic víc než běžná kuchyňská sůl nebo lněná mouka, případně lněné semínko. Jak paty a chodidla ošetřovat a co ještě ovlivňuje vzhled pokožky na nohách?

Suchá pokožka a popraskané paty

Proč vlastně dochází k vysušování kůže na chodidlech a praskání pat? Důvodů může být několik, často k tomu dochází následkem nevhodné obuvi, která je příliš těsná nebo tvrdá a neprodyšná. Podíl na stavu má též genetika nebo obezita, kdy kůže praská nadměrným zatížením. K praskání pat může též docházet vlivem různých onemocnění houbového nebo plísňového původu, při cukrovce nebo při lupénce. Zvrátit špatný stav lze prevencí, správnou životosprávou s dostatkem vitamínu A, koupelemi, peelingem a správným ošetřením.

Doporučený článek:  Ocet se doma neztratí. Postará se o čistý domov i nádherné vlasy

Kuchyňská sůl na peeling

Hladké paty bez oděrek? V domácím prostředí se doporučuje peeling pomocí kuchyňské soli, kdy se odstraní odumřelé částečky kůže a pokožka je opět hladká. Kromě toho je možné provádět pravidelně vodní koupel s přídavkem soli v poměru 2 : 1. Po 15 minutách oškrabejte pokožku pomocí pemzy nebo pilníku na nohy. Po osušení se nohy mohou ošetřit arganovým olejem, dodá se jim hebkost.

Zdroj obrázku: Freepik

Lněné semínko zvláční zrohovatělou pokožku

Malá semínka jsou zázrakem pro hydrataci pokožky. K tomu je lněné semínko levné a obsahuje cenné vitamíny, minerály a oleje, díky kterým se může pokožka zregenerovat. Semínka, případně lněná mouka, se vsypou do misky asi do poloviny a zalijí se horkou vodou. Ještě do teplé kaše se ponoří chodidla asi na 20 minut, poté se odstraní odumřelá kůže pomocí pilníku, nohy se omyjí, osuší a namažou vhodným krémem nebo olejem.

Doporučený článek:  Zářivě bílý úsměv lze získat i v pohodlí domova. Profesionální bělení nebude vůbec potřeba

Vitamín A pro hloubkovou výživu

V lékárně nebo v drogerii si lze zakoupit též kapsle nebo olej s vitamínem A. Pár kapek postačuje k regeneraci pokožky, důležité je používat pravidelně hydratační krém. Po ošetření se doporučuje obléknout bavlněné ponožky a ponechat je na chodidlech po celou noc, aby se mohly přípravky náležitě vstřebat.

Zdroj: https://swirlster.ndtv.com/beauty/7-best-and-easy-home-remedies-to-soften-cracked-heels-3682880